• facebook
 • rss
 • Tak się bawi, tak się bawi ZCBM!

  Urszula Rogólska

  dodane 07.06.2017 16:19

  Słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji przyciągnęły rzesze bielszczan (i nie tylko) na doroczny Szkolno-Parafialny Festyn, przygotowany przez ​Gimnazjum i Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej i parafię Opatrzności Bożej.

  Czerwcowy festyn przygotowany razem przez uczniów, nauczycieli i rodziców szkół prowadzonych przez Zgromadzenie Córek Bożej Miłości przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej oraz wspólnoty i duszpasterzy parafii Opatrzności Bożej w Białej, co roku przyciąga na teren szkół prawdziwe tłumy! Nie inaczej było w tym roku.

  Wspólne świętowanie - zorganizowane w roku obchodów 225. rocznicy poświęcenia kościoła Opatrzności Bożej i 15-lecia LO ZCBM - rozpoczęło się w szkolnej sali gimnastycznej koncertem zespołu "Proboszczowie", a po nim zabawa przeniosła się już na tereny wokół szkoły. Wszystkich powitali ks. proboszcz Andrzej Mojżeszko i s. Ines Domszy, dyrektor szkół.

    Na scenie prezentowały się szkolne talenty.
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Hasłem tegorocznego festynu był fragment piosenki Tomka Kamińskiego: "Ty tylko mnie poprowadź" - jej wykonanie przygotowali uczniowie pod kierunkiem Tomasza Wiatrowskiego.

  Na boisku młodzież walczyła w turnieju gier zespołowych, na terenach zielonych można było się posilić przy stoiskach z przysmakami z grilla i ciepłymi napojami czy legendarną już młodą kapustą, przygotowaną przez siostry!

  W szkolnych salach czekały niezliczone ilości domowych wypieków i wyśmienite sałatki przygotowane przez uczniów i ich rodziców, a także słoikowe przysmaki z nauczycielskiej spiżarni.

  Najmłodsi rywalizowali w konkurencjach sportowych, plastycznych i rekreacyjnych, prowadzonych przez Wspólnotę Miłość i Łaska Chrystusa, zaś wszystkich gromadziła specjalnie ustawiona scena, na której swoimi talentami popisywali się uczniowie, ale i... rodzice, którzy niedawno stworzyli swoją rodzicielską diakonię wokalno-muzyczną.

    Uczniowie, nauczyciele i ich goście bawili się znakomicie!
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Nie zabrakło szalonych tańców i zabaw, prowadzonych przez nauczycieli szkoły: Aleksandra Trojaka i Sławomira Błachuta, a także konkursów dla wszystkich.

  Momentem, na który czekali wszyscy uczestnicy zabawy było losowane nagród zabawy fantowej. Główną nagrodę - podobnie jak przed rokiem - ufundował Stanisław Szwed, sekretarz stanu w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej.

  Podczas popołudniowej zabawy, dzięki otwartym sercom jej uczestników udało się zebrać 11.100 zł - kwotę te uczniowie przekazali na ręce ks Tomasza Bieńka - na potrzeby ubogich rodzin parafii w Białej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół