• facebook
 • rss
 • Tańce z mamą i tatą w Cygańskim Lesie

  Urszula Rogólska

  dodane 05.06.2017 17:42

  Najmłodsi mieszkańcy salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie razem ze swoimi rodzicami świętowali w niedzielę 4 czerwca Dzień Dziecka - to także jedno z wydarzeń Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa.

  Mamy pod wodzą Anny Wilinger i Doroty Gryboś uwijały się przy pokaźnych blachach ciasta i pizzy, tatusiowie dbali o sprzęt nagłaśniający i wszelkie sprawy techniczne, młodsza i starsza młodzież z grup "Bagienko" i "Bagno" razem z ks. Pawłem Radziejewskim SDS dopilnowała, by nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. W niedzielę 4 czerwca mieszkańcy parafii NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie po raz kolejny przygotowali dla najmłodszych Dzień Dziecka. Na przykościelnym placu bawili się także ich rodzice i dziadkowie.

  Rodzinne świętowanie odbyło się w ramach drugiego Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Jego uczestnicy codziennie modlą się za wybraną grupę - w niedzielę modlili się za małżonków. A że tegoroczne spotkania zbiegły się z obchodami święta najmłodszych, nie mogło go zabraknąć w programie tego tygodnia.

    Rodzinny polonez na rozpoczęcie festynu
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Wspólną zabawę poprowadziła Joanna Markieton - najpierw zaprosiła wszystkich do uroczystego poloneza i wspólnych tańców integracyjnych. Zabawie przy muzyce towarzyszyły konkurencje rekreacyjne przygotowane przez młodzież, a wśród nich m.in. tor przeszkód, strzały do bramki, rzuty lotkami do celu i wywołujące najwięcej pozytywnych emocji celowanie balonikami wypełnionymi wodą w ochotników z "Bagna".

  Każdemu chętnemu dziecku dziewczyny z "Bagna" proponowały malowanie twarzy lub... włosów kolorowymi kredkami. Z kolei najmłodsi dostawali zwierzaki wykonane z kolorowych balonów, a wszyscy - słodkie krówki ufundowane przez jednego ze sponsorów.

  Kiedy dzieci się bawiły, rodzice mogli podziwiać ich prace plastyczne, przysłane na konkurs "Moi kochani rodzice" oraz prace młodzieży wykonane na konkurs fotograficzny zatytułowany "Małżeństwo".

    Na scenie laureaci konkursów plastycznych o rodzinie
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Pod koniec rodzinnego spotkania autorzy najwyżej ocenionych prac odebrali nagrody ufundowane przez bielski Urząd Miejski (który był patronem przedsięwzięcia), proboszcza parafii ks. Tadeusza Słoninę SDS i grono darczyńców.

  Na bezpieczeństwem wszystkich czuwali strażacy, którzy przyjechali swoim sprzętem gaśniczym - każdy mógł zajrzeć do wozów i przekonać się, jak działają zamontowane w nich urządzenia.

  Wspólne zdjęcie przy pokaźnej figurze Anioła Stróża, modlitwa "Ojcze nasz" i błogosławieństwo udzielone wszystkim przez ks. Pawła Radziejewskiego SDS zakończyły tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka w parafii w Cygańskim Lesie.

  Szczegółowy program Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa, który trwa w salwatoriańskiej parafii do 11 czerwca, znajdziecie TUTAJ.

    Na finał parafialnego Dnia Dziecka - zdjęcie przy figurze Anioła Stróża
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół