• facebook
 • rss
 • Cztery oblubienice Pana

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 15.05.2017 10:03

  W bazylice w Hałcnowie odbył się drugi w historii diecezji obrzęd konsekracji dziewic. Liturgii przewodniczył bp Piotr Greger, który udzielił konsekracji czterem kandydatkom.

  W Hałcnowie, w obecności swoich bliskich i przyjaciół, konsekrację otrzymały: Magdalena, Danuta, Małgorzata i Teresa - panie pochodzące Bielska-Białej, Hażlachu, Jawiszowic-Brzeszcz i Skoczowa.

    Przed konsekracją kandydatki modliły się, leżąc krzyżem...
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Złożyły uroczyste postanowienie o życiu w czystości i pragnieniu naśladowania Jezusa Chrystusa. Przyjęły z rąk bp. Gregera obrączki, symbolizujące ich dar czystości ofiarowany Bogu. Uroczyście przyjęły też księgę brewiarza, który będą odmawiać codziennie.

  - Wasze życie, odkryte powołanie i odwaga jego realizacji powoduje, że jesteście w tym świecie żywym znakiem potwierdzającym możliwość życia przy zachowaniu czystości. Jesteście promotorkami tej wciąż niedocenianej wartości, z którą współczesny człowiek ma tyle problemów - mówił bp Greger, wskazując, że obrzęd konsekracji dziewic jest także okazją do modlitwy o to, by każdy człowiek, bez względu na to, kim jest, mógł wypełniać swoje powołanie i zadania życiowe z poczuciem sensu.

  Jak przypominał biskup, ta wyjątkowa liturgia odbywała się po raz drugi w dziejach diecezji. W czasie pierwszej konsekrowana została jedna kandydatka.   Podczas liturgii konsekracji bp Piotr Greger wręczył każdej z pań obrączkę i księgę brewiarza
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Radość realizacji powołania zależy od motywacji. Bądźmy ludźmi wiernymi Bogu - dodawał bp Greger, życząc czterem dziewicom konsekrowanym i wszystkim obecnym w bazylice, by gorliwa i pełna zaangażowania realizacja odczytanej drogi powołania przynosiła liczne i trwałe owoce.   Liturgię zakończyła procesja ze świecami
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Dziękujemy naszemu Panu i Oblubieńcowi, za to, że nas pokochał, powołał i poślubił - mówiła przedstawicielka konsekrowanych, dziękując rodzicom, kapłanom, siostrom zakonnym i wszystkim, którzy wspierali je na drodze wyboru życiowego powołania i pomogli w duchowym przygotowaniu do konsekracji.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół