• facebook
 • rss
 • Cała diecezja w Sercu Maryi!

  Urszula Rogólska

  dodane 14.05.2017 01:23

  - Pragnę zawierzyć Ci cały nasz Kościół rozciągający się od Oświęcimia do Rajczy i od Cieszyna do Inwałdu - mówił bp Roman Pindel w Komorowicach-Obszarach, oddając Matce Bożej diecezję bielsko-żywiecką 13 maja, w 100. rocznicę objawień fatimskich.

  W diecezji bielsko-żywieckiej znajdują się dwa kościoły parafialne, dedykowane Matce Bożej Fatimskiej - na Stecówce i w Komorowicach-Obszarach. Ten drugi - znacznie obszerniejszy - stał się miejscem uroczystego ogłoszenia przez biskupa Romana Pindla "Aktu zawierzenia diecezji bielsko-żywieckiej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny" w sobotę 13 maja - w 100. rocznicę objawień Matki Najświętszej w portugalskiej Fatimie. Jednakże nawet ten kościół nie pomieścił reprezentantów wszystkich parafii i czcicieli Matki Bożej, którzy przyjechali z całej diecezji, by wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu.

    Reprezentanci parafii z całej diecezji odebrali różańce dla swoich wspólnot
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Uroczystość rozpoczęło czuwanie "Pokój i światło" przygotowane przez młodzież parafii, które przybliżyło fatimskie wydarzenia sprzed stu laty. Po nim rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. - Spotykamy się nie po to, aby wspominać, ale aby uświadomić sobie jak bardzo orędzie Maryi wtedy rozpoczynające objawienia, jest ważne także dzisiaj - mówił biskup.

  Podczas homilii, tuż przed odczytaniem aktu zawierzenia, bp Pindel nawiązał do słów Jezusa z przeczytanej Ewangelii: "Jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś. Lecz On rzekł: Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je."

  - Są to jedne z najważniejszych słów w Ewangelii - zwłaszcza dla tych, którzy chcą czcić Maryję nie w byle jaki sposób, ale jako tę, którą wybrał Bóg - zaznaczył bp Pindel. - Bardziej na podziw i szacunek w oczach Boga zasługuje nie ten, kto ma cielesne pokrewieństwo czy przebywa fizycznie blisko Jezusa, ale ten, kto słucha Słowa Bożego i je przyjmuje - kontynuował biskup, podkreślając, że to właśnie Maryja była doskonałą uczennicą, słuchającą Słowa Bożego. Bp Pindel przypomniał także jedyne orędzie Maryi, zapisane w Ewangelii To słowa: "Uczyńcie wszystko, cokolwiek Syn mój wam powie".

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół