• facebook
 • rss
 • U św. Faustyny z biskupem Romanem Pindlem

  Urszula Rogólska

  dodane 03.05.2017 23:06

  Kaplica klasztorna z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i relikwiarzem św. Faustyny była drugim celem bielsko-żywieckich pielgrzymów, którzy dziś dotarli pieszo do Łagiewnik.

  Z Centrum św. Jana Pawła II do łagiewnickiej kaplicy klasztornej pielgrzymi przeszli bezpośrednią przeprawą, wybudowaną przed ubiegłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży. Na czele pielgrzymów pieszych i wszystkich, którzy przyjechali z całej diecezji bielsko-żywieckiej na ich powitanie, szli piloci pielgrzymi: Paweł Roczyna. Zbigniew Papla, Paweł Pawlicki i Grzegorz Stefko. Tuż za nimi - ks. Mikołaj Szczygieł i księża przewodnicy wszystkich grup, wszyscy duszpasterze, klerycy, siostry zakonne i armia pielgrzymów - a wśród nich Irena Papla - inicjatorka łagiewnickiego pielgrzymowania.

    Z duszpasterzami wita się Irena Papla - inicajtorka pielgrzymiki z Hałcnowa do Łagiewnik
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Tuż przy wejściu do kaplicy czekali na nich biskup Roman Pindel, ks. prałat Franciszek Ślusarczyk - rektor i kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz wicerektor - ks. Aleksander Wójtowicz. Razem z duszpasterzami pielgrzymom wyszły na przeciwko także łagiewnickie siostry Matki Bożej Matki Miłosierdzia.

  Każdy chciał uścisnąć rękę duszpasterzom i zamienić choć kilka słów, po czym szedł oddać cześć relikwiom św. Faustyny i wreszcie zatrzymać się na czas modlitwy przed wystawionym w kaplicy Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

    Dotarli do celu i szczęśliwi spotkali się z bp. Romanem Pindlem
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Dosyć długo trwało oczekiwanie na wejście do kaplicy, ale pielgrzymi potrafili wykorzystać i ten moment - pod wodzą Jacka Jonkisza, muzycznego grupy św. Faustyny - tak jak na trasie - zgodnym chórem śpiewali na cześć Jezusa i Jego Matki Maryi.

    Błogosławieństwo i parę słów z pasterzem diecezji ucieszyło zwłaszcza najmłodszych
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Z kaplicy pielgrzymi udali się już w stronę bazyliki Miłosierdzia Bożego - przed świątynią bardzo chętnie dali się zaprosić do zdjęcia wykonanego im z pomocą drona przez naszą redakcję, a następnie uczestniczyli w Koronce do Bożego Miłosierdzia i Mszy św. kończącej tegoroczne pielgrzymowanie.

  A jak wyglądała droga z Centrum św. Jana Pawła II oraz przywitanie z bp. Romanem Pindel - zobaczcie w galeriach poniżej tekstu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół