• facebook
 • rss
 • Pielgrzymi u Jana Pawła II

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 03.05.2017 13:40

  Prawie pół godziny trwało odczytywanie próśb pątników.

  Uczestnicy pielgrzymki spisywali intencje swojego trudu na kartkach, przesyłali je także drogą elektroniczną, również za pośrednictwem witryny "Gościa Bielsko-Żywieckiego". Ks. Mikołaj Szczygieł, główny przewodnik pieszej pielgrzymki diecezjalnej do Łagiewnik, odczytał je podczas nabożeństwa do Jana Pawła II w krakowskim centrum dedykowanym świętemu papieżowi.

  Nawiedzenie sanktuarium rozpoczęło przywitanie jego kustosza ks. Jana Kabzińskiego. Czekał ona na pielgrzymów w drzwiach kościoła z relikwiarzem krwi św. Jana Pawła II. W słowie wstępu podziękował wiernym z diecezji bielsko-żywieckiej nie tylko za wysiłek pielgrzymki, ale również za modlitwy i ofiary, którymi wspomagali powstawanie centrum.

  Ks. Jan Kabziński z relikwiami św. Jana Pawła II   Ks. Jan Kabziński z relikwiami św. Jana Pawła II ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Podczas okolicznościowego nabożeństwa ks. Szczygieł odczytał kilkadziesiąt intencji, podziękowań i próśb przekazanych przez pielgrzymów. Przeważały wśród nich modlitwy w intencji rodzin, małżonków i dzieci oraz prośby związane ze zdrowiem, nauką i pracą.

  Uwieńczeniem modlitwy było wspólne odmówienie Litanii do św. Jana Pawła II, której treść ułożył kard. Stanisław Dziwisz. Na zakończenie część pielgrzymów zdążyła jeszcze uczcić relikwie świętego papieża.

  Następnie pątnicy udali się do pobliskiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tym razem przeszli doń bezpośrednio, korzystając z wiaduktu zbudowanego specjalnie dla uczestników ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół