• facebook
 • rss
 • 7 grup, 1838 pielgrzymów - zobacz ich!

  Urszula Rogólska

  dodane 01.05.2017 00:32

  Pątnicy, którzy wyruszyli na szlak 5 pieszej pielgrzymki bielsko-żywieckiej do Łagiewnik, mają już za sobą pierwszy dzień wędrówki. Zapraszamy do galerii zdjęć z trasy!

  Pątnicy wędrują do Łagiewnik w siedmiu grupach. Wszystkie wyruszyły jedna po drugiej z Hałcnowa o 13.30 w niedzielę 30 kwietnia. Ma pierwszym postoju wszystkich (!) ugościła - jak zwykle gościnna parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Kętach Podlesiu ze swoim nowym proboszczem ks. Wacławem Pelczarem. Następnie pielgrzymi wyruszyli już nieco innymi drogami na miejsca swoich pierwszych noclegów - w Nowej Wsi, Malcu, Witkowicach i Nidku.

  Jako pierwsza z Hałcnowa na trasę wyruszyła grupa św. Faustyny, którą tradycyjnie prowadzi ks. Tomasz Sroka - na co dzień dyrektor Zespołu Katolickich Placówek Oświatowych w Cieszynie. Ta grupa nocuje w Witkowicach.

  Drugiej grupie, któa rozpoczęła pielgrzymowanie, patronuje bł. ks. Michał Sopoćko. Przewodzi jej ks. Damian Koryciński, wikary w parafii ś.w Katarzyny w Cięcinie. Grupa znalazła gościnę na noc w NIdku.

  Trzecią grupą na szlaku była grupa św. Jana Pawła II, z przewodnikiem ks. Dawidem Szewczykiem - wikarym w parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach. Pielgrzymi tej grupy nocują w Witkowicach. Podobnie jak pątnicy z grupy św. abp. Józefa Bilczewskiego, którzy pod przewodnictwem ks. Piotra Niemczyka - wikarego z Białej wyszli jako czwarta grupa.

  Piątą na drodze była grupa św. Matki Teresy z przewodnikiem ks. Grzegorzem Pasternakiem. Grupa nocuje w Malcu.

  Najkrótszy dystans dziś (a więc najdłuższy jutro) pokonały dwie ostatnie grupy - św. Maksymiliana, z ks. Jerzym Łukowiczem - wikarym w parafii Narodzenia NMP w Żywcu i św. Brata Alberta, z ks. Michałem Bogaczem, wikarym w parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach. Obie grupy, liczące w sumie ponad 400 pielgrzymów nocują tej nocy w parafii św. Maksymiliana w Nowej Wsi.

  Drugiego dnia, 1 maja pielgrzymi wszyscy razem spotkają się na postoju w Wieprzu koło Andrychowa, na kolejnym - po 10 km - już na terenie archidiecezji krakowskiej, w Tomicach, a następnie rozejdą się różnymi drogami na miejsca noclegów w Kleczy Dolnej, Marcyporębie, Stanisławiu Górnym i Wysokiej.

  O 20.00 przy kościele w Wysokiej rozpocznie się tradycyjny koncert "Pielgrzymo-grania".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół