• facebook
 • rss
 • Czy miłujesz Mnie więcej niż inni? Będziesz sądzony z miłości...

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 02.04.2017 09:50

  Wsłuchani w słowa Pana Jezusa, przekazane przez wizjonerkę i mistyczkę, bł. Annę Katarzynę Emmerich, modlili się uczestnicy wieczoru uwielbienia w kościele św. Maksymiliana w Nowej Wsi.

  W sobotę 1 kwietnia, na comiesięcznym wieczorze adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia w nowowiejskim kościele zgromadziło się wielu parafian i gości.

  Ich modlitwie związanej z kolejnymi stacjami Drogi Krzyżowej towarzyszyły pieśni pokutne i słowa przytoczone za bł. Anną Katarzyną Emmerich, stygmatyczką i wizjonerką sprzed dwustu lat, beatyfikowaną przez papieża Jana Pawła II w 2004 r. - To fragmenty z przekazanego przez błogosławioną Objawienia według Drogi Krzyżowej, a więc słowa samego Pana Jezusa - mówi Grzegorz Piekiełko, który wraz z żoną Joanną czuwał tym razem nad doborem tekstów modlitwy.    Czuwanie poprowadziła grupa muzyczna Barka
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  A wśród tych, które usłyszeli uczestnicy adoracji były skierowane do każdego z nas apele Zbawiciela, przekazane przez bł. Emmerich.

  - "Wydałem się w ręce ludzi, którzy postąpili ze Mną wedle swej woli. Uczyniłem to z miłości. Teraz wydaję się w Eucharystii i znowu ludzie postępują ze Mną jak chcą. Czynię to z miłości, aż do końca, aż do końca czasów. Masz swobodny wybór chcieć lub nie chcieć Mnie. A Ja trwam w postawie „stojącej”, to znaczy, że liczę się z tym, że zostanę przepędzony. Czekam na Twoją decyzję. Serce Moje niespokojne czeka, pragnąc Twojego wyboru. …Będziesz sądzony z miłości" - usłyszeli na wstępie modlitwy.

  - "Twoje grzechy - biorę je na Siebie. Z jaką radością wewnętrzną uścisnąłem Mój Krzyż, gdy Mi Go przyniesiono. Czy Ty wiesz, co to znaczyło dla Mnie? Jestem Tym, który miłuje najwięcej. Dostrzegaj Mnie w bliźnich. Swój Krzyż na każdy dzień podejmuj podobnie jak Ja przyjąłem Swój - z wielką miłością.
  Dojdź powoli do tego, by cierpienie pokochać - właśnie cierpienie zbliża do Mnie. W stanie łaski jesteś drugim Chrystusem...". Postępuj ze Mną, jak z kimś najbliższym, który nie tylko wybacza winy - które mu się powierza - lecz który jeszcze bierze je na Siebie, aby dla nich uzyskać przebaczenie Ojca. Moja potęga zbawcza jest nieskończona" - zapisała dalej słowa Pana bł. Emmerich.

  - "Drapieżca porywa Mi wiele owieczek. Kto Mi pomoże, jeżeli Ty, ze Mną duchowo złączony, nie przyłączysz się? Jakże dokonam tego, jeżeli zamykasz przede Mną drzwi? Tak rzadko kierujesz spojrzenia choćby ukradkiem w życie przyszłe. Wołaj Mnie, znam dobrze Twoje wołanie. Pomóż Mi ratować grzeszników. Jestem tak bardzo wdzięczny tym, którzy usiłują Mi przyprowadzić dusze grzeszników. Ja każdą z nich wołam po imieniu. Wymień Mi dusze, które chciałbyś do Mnie przyprowadzić... Ze względu na Ciebie, będę je uporczywie wołał. Ja ich naprawię... przemienię. Doznają radości, jakiej nie znają. Jedynie Ja ją daję" - przekazał Pan Jezus za pośrednictwem bł. Anny Katarzyny i wzywał:

  "Spoglądaj często w niebo, to Ci pomoże pragnąć go. Światło Moje wzejdzie nad Tobą dnia ostatniego. Jak wielki będzie Twój zaszczyt... Poznasz dobrodziejstwa Zbawiciela. Będziesz otoczony Moim miłosierdziem. Już od tej chwili wyśpiewuj swą wdzięczność. Myśl częściej o niebie. Jakże Ciebie i Wszystkich tam oczekuję... Tak pięknie przygotowałem uroczystości... Twoje miejsce czeka. Zrozum Mą niecierpliwość, by przyjąć współbiesiadników... by cieszyć się ich zrozumieniem i zaszczytem. Bardzo drogo zapłaciłem za Twoje szczęście".

  - Postarajmy się nie uronić ani kropli z tego, co usłyszeliśmy. Pamiętajmy, że łaska Chrystusa działa i przenika cały Kościół. Od nas zależy, jak się na nią otworzymy - przypominał ks. proboszcz Mirosław Wądrzyk, który na zakończenie czuwania udzielił wszystkim obecnym indywidualnego Eucharystycznego błogosławieństwa.

  Modlitwę poprowadziła grupa muzyczna Barka, w której składzie znaleźli się: czytający teksty Andrzej Dźwigoń; prowadzący śpiew: Dominika Żmudka, Katarzyna Żmudka, Renata i Henryk Bertolin i Joanna Gawrońska-Piekiełko oraz instrumentaliści: ks. Marcin Gajzler (gitara basowa), Karina Piecuch (flet poprzeczny, fletnia pana) i Grzegorz Piekiełko (gitara akustyczna, bongosy), a przy mikserze czuwał Łukasz Płonka.

  Majowe pierwszosobotnie czuwanie odbędzie się 6 maja o 20.00, a przewodniczką modlitwy - w setną rocznicę objawień - będzie Matka Boża Fatimska.

  - To będzie wprowadzenie do świętowanej w Nowej Wsi 35. rocznicy erygowania parafii, która powstała dokładnie w rocznicę objawień w Fatimie: 13 maja - przypomina ks. Wądrzyk.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół