• facebook
 • rss
 • Film o Camino - u pallotynów

  Urszula Rogólska

  dodane 25.03.2017 09:24

  "To nie droga jest trudnością, to trudności są drogą" - powtarzają pokolenia tych, którzy zdecydowali się przemierzyć pielgrzymią drogę do Santiago de Compostela.

  W sobotę 25 marca o 18.50 w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej (obok Szpitala Wojewódzkiego) będzie można bezpłatnie zobaczyć film "Ślady stóp". Jego twórcy, zainspirowani Camino de Santiago - ponad 800-kilometrowym pielgrzymim szlakiem z Pirenejów na zachód, w stronę Atlantyku (jednym z wielu na terenie Hiszpanii), do grobu Apostoła Jakuba w Santiago de Compostela - zaprosili do wędrówki przez bajeczne tereny północnej Hiszpanii.

  Choć trasę najczęściej pielgrzymi pokonują samotnie, bądź w niewielkich grupach, film zaprasza do pielgrzymowania z dziesięciorgiem ochotników, którzy pokonują go w 40 dni.

  Obraz Juana Manuela Cotelo pokaże Filmowy Ruch Ewangelizacyjny w ramach swoich comiesięcznych projekcji w bielskim kościele księży pallotynów. W jego imieniu - serdecznie zapraszamy! Wstęp - jak zwykle - bezpłatny. Będzie można jednak złożyć ofiarę na rzecz pokrycia kosztów związanych z opłatami za prawa autorskie.

    Na szlaku Camino de Santiago
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • elija
   07.03.2011 21:01
   Pan Kucharczak jak zwykle predzej pisze niż myśli. Skutkiem tego potem musi tłumaczyć, że nie miał na myśli tego, co napisał. "Nikt nie ruszy ciężarnej suki, ale łono matki w krajach „cywilizowanych” to miejsce dla dzieci najbardziej niebezpieczne" - czyżby pan Kucharczak żałował, że jednak tej ciężarnej suki nikt nie rusza? Lepiej by było, gdyby po równo abortować ludzi i psy?
   Pani Senyszyn broni zwierząt. I dobrze. Być może to jej jedyna szansa na zrobienie czegoś dobrego w życiu. A pan Kucharczak niech powtórzy lekcje religii - może przypomni sobie, że obrona ludzi nie koliduje z obroną zwierząt. Można i powinno się robić obie rzeczy. Wiekszym hipokrytą jest chrześcijanin broniący tylko ludzi, niż członek SLD broniący tylko zwierząt - ten ostatni przynajmniej jest konsekwentny wobec swoich przekonań.
   Dobrze by było dowiedzieć się ile realnych kobie będących w dramatycznej sytuacji i rozważających aborcję pan Kucharczak wspomógł praktycznie. Bo pomstowanie na zwolenników aborcji i wszelkie marsze nikomu jeszcze nie dały dachu nad głową i nie rozmnożyły środków do życia. A praca nad świadomością i konkretna pomoc - znowu - powinny iść w parze.
  • Agata
   10.03.2011 17:31
   Do pana Kucharczaka.
   Teolog i religioznawca. Tak o Panu wyczytałam. Czy Pan Teolog i Religioznawca wie,że tylko w religiach pochodzacych z judaizmu (wszelkie odmiany chrześcijaństwa i islam)- najmłodszej religii monoteistycznej - człowiek jest stworzony na "obraz i podobieństwo Swórcy" i ma "czynić sobie ziemię poddaną"?
   Co za pycha!!!
   Znacznie wcześniejsza jedna z "Wielkich" religii: hinduizm i jej pochodna buddyzm, zawiera w sobie nabożny szacunek dla WSZELKIEGO życia. I tak było i w miejscowych wierzeniach europejskich, nim dotarło do Europy chrześcijaństwo.
   Nie życzę Panu by w kolejnym wcieleniu został pan psem, ciągnietym za samochodem aż do urwania głowy.
   A o sterylizacjach aborcyjnych u suk Pan nie słyszał?
   Uczono Pana od najwcześniejszych lat, ze psa nie wolno kopać?
   A czy wie Pan skąd u Pana tanie mięso na stole? Teraz nie hoduje sie zwierząt na pokarm. Teraz sie je "produkuje". Najtańsze sa filety z brojlerów. Czy wie Pan czego doswiadcza to stworzenie w swoim kilkumiesięcznym, krótkim zyciu? Wpierw stłoczone w klatkach bez jednego spojrzenia na wspaniały świat dany nam, ludziom stworzonym przez Boga, karmione odzywkami i hormonami, z obciętymi dziobami (na żywca) by sie wzajemnie nie kaleczyły - te zadeptane wyrzuca sie na smietnik - a na koniec transport do rzeżni, gdzie wiesza sie je na transporterze za nogi, podrzyna żywym szyję by sie wykrwawiły, potem w łeb, a jak biedak usiłuje się od tego wybronić to żywcem do oparzarki.
   Był Pan tam kiedyś? Słyszał Pan ten lament żywych stworzeń, cierpiących tak samo jak my?
   Podobnie wygląda inna przemysłowa "produkcja" mięsa wołowego, cielęcego, wieprzowego.
   Życzę Panu sił do dalszej walki z obroncami zwierząt i smacznego brizolu, schabowego czy pieczeni z brojlera.
   Z poważaniem
   Agata
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół