• facebook
 • rss
 • Święto pięknych głosów

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 17.01.2017 11:30

  Rozpoczął się I Świętojański Festiwal Muzyki Kameralnej w Komorowicach. Zapraszamy do obejrzenia klipów z kilkoma utworami wokalnymi i organowymi.

  Koncert inauguracyjny odbył się w sobotę 14 stycznia w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. W programie koncertu znalazły się tradycyjne i współczesne kolędy i pastorałki w interpretacji wokalnej i organowej.

  Przybieżeli do Betlejem
  Kolędę wykonuje Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, podczas I Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
  Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość

  To pierwszy z cyklu koncertów, które odbywać się będą co miesiąc w komorowickiej świątyni. Do udziału w nim zaproszono Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej.

  Anioł pasterzom mówił
  Krzysztof Karcz (organy): improwizacja na temat kolędy "Anioł pasterzom mówił". Wykonanie zarejestrowane w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, podczas I Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
  Ks. Jacek M. Pędziwiatr

  Zespół, działający przy Bielskim Centrum Kultury, koncertuje w Polsce, w Europie, Chinach, Tajlandii i w Kanadzie. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych.

  My też pastuszkowie
  Pastorałkę wykonuje Bielski Chór Kameralny pod dyrekcją Beaty Borowskiej w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, podczas I Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
  Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość

  Wraz z chórem wystąpił pomysłodawca i dyrektor festiwalu - Krzysztof Karcz: komorowicki organista studiował w Katowicach i w Lubece. Prowadzi klasę organów w bielskiej szkole muzycznej, koncertuje jako solista i kameralista, jest laureatem wielu konkursów muzycznych w Polsce i zagranicą.

  Mizerna cicha
  Krzysztof Karcz (organy): improwizacja na temat kolędy "Mizerna cicha". Wykonanie zarejestrowane w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, podczas I Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
  Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość

  Organy w świętojańskim kościele są jednym z najlepszych, tradycyjnych instrumentów w Bielsku-Białej. Sponsorem Festiwalu jest bielska firma motoryzacyjna Polmotors. Gość Bielsko-Żywiecki patronuje festiwalowi, w ramach którego odbędzie się jeszcze pięć dalszych koncertów; najbliższy zapanowano 22 kwietnia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół