• facebook
 • rss
 • Peregrynacja rok temu: w Kalnej

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 11.12.2016 20:20

  Przed rokiem 11 i 12 grudnia znaki Bożego miłosierdzia gościli wierni parafii św. Antoniego z Padwy w Kalnej.

  W powitaniu obrazu i relikwii uczestniczył bp Piotr Greger, który także podczas Eucharystii udzielił sakramentu bierzmowania 33-osobowej grupie młodych parafian.

  Tłum wiernych pod przewodnictwem bp. Gregera i proboszcza ks. kan. Kazimierza Hanzlika oczekiwał na placu kościelnym, trzymając w rękach płonące świece, sztandary...

  - Panie Jezu Miłosierny, wraz z biskupem Piotrem, kapłanami i całym Bożym ludem Kalnej witamy Cię, przybyłego do nas wraz z Twymi Apostołami Miłosierdzia - św. Janem Pawłem II i św. Faustyną. Objawiając się tej świętej zakonnicy, pozostawiłeś nam wiele obietnic, a pośród nich tę niezwykłą, odnoszącą się do dzisiejszej uroczystości: "Podaję ludziom naczynie, z którym mogą przychodzić po łaski miłosierdzia". Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: "Jezu, ufam Tobie".

    W powitaniu wzięli udział bp Piotr Greger oraz kapłani dekanatu łodygowickiego
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Dlatego dziś, zaledwie trzy dni od ogłoszenia Roku Miłosierdzia, przychodzimy z wielką ufnością do Ciebie, Panie, jako źródła miłosierdzia, pragnąc realizować zawołanie papieża Franciszka, aby być miłosiernym jak Kościół. Również trzy dni temu dziękowaliśmy Ci za 7 lat istnienia naszej parafii pod wezwaniem św. Antoniego. Dzisiaj, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, nawiedzasz nas w swoim znaku miłosierdzia. Dlatego dzisiaj przeżywamy swoistą Pasterkę - mówił ks. kan. Hanzlik w słowie powitania, przytaczając wiersz jednego z parafian, napisany na powitanie Pana Jezusa Miłosiernego.   Proboszcz ks. kan. Kazimierz Hanzlik powitał Pana Jezusa Miłosiernego w imieniu parafii
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Na szczególną wymowę tego dnia wskazywali również przedstawiciele rodziców młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, którzy powitali bp. Gregera i poprosili o udzielenie ich dzieciom tego sakramentu.

  - W ten dzisiejszy wieczór, za sprawą przypowieści o synu marnotrawnym, po raz kolejny powraca jedno z najważniejszych zadań życia chrześcijańskiego: wezwanie do nawrócenia, apel o powrót w ręce miłosiernego Ojca. Podczas dzisiejszej liturgii przypominamy sobie o fundamentalnej prawdzie, że miłosierdzie Boga i nawrócenie człowieka to są dwie rzeczywistości ściśle ze sobą zespolone i nie wolno ich od siebie rozdzielać. Kto szuka miłosierdzia Boga bez odwrócenia swojego serca od popełnionego zła i w oderwaniu od prawa miłości, ten działa na próżno. Miłosierdzie Boże dotyka bowiem serca skruszonego. Ono jest dla tych, którzy znają swój grzech i podejmują decyzję o zerwaniu z wszystkimi jego przejawami - mówił w homilii bp Greger, zaznaczając, że także wezwanie do nawrócenia nie może być oderwane od prawdy o Bożym miłosierdziu.   Przed obrazem Miłosiernego młodzież parafii otrzymała sakrament bierzmowania
  Alina Świeży-Sobel Foto Gość

  Młodzież, która otrzymała w czasie powitalnej Mszy św. bierzmowanie, dziękowała za udzielenie sakramentu i deklarowała wierność Bogu. - Obiecujemy uczynić wszystko, aby dotrzymać naszych przyrzeczeń, a Chrystusa Miłosiernego wybieramy na Pana i Władcę naszego życia. Tak nam dopomóż Bóg! - mówili młodzi parafianie.

  A na zakończenie uroczystości wszyscy, wraz z życzeniami ks. proboszcza pod adresem bp. Gregera, by Boże błogosławieństwo napełniało go radością, zaśpiewali: "Błogosławieństwo Pana nad Tobą...".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół