• facebook
 • rss
 • Akcja i młodzi - z Królem

  Urszula Rogólska

  dodane 21.11.2016 07:48

  Członkowie Akcji Katolickiej i młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży świętowali razem w Bielsku-Białej.

  Z całej diecezji przyjechali ze swoimi s\pocztami sztandarowymi. Bielsko-żywieccy członkowie Akcji Katolickiej - z prezesem Andrzejem Kamińskim - i Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży - z prezes Judytą Drzewiecką, razem ze swoimi duszpasterzami, świętowali w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu swojego święta patronalnego - w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

  W tym roku Akcja obchodzi swoje 20-lecie, zaś KSM na Podbeskidziu - 10-lecie istnienia. Mszy św. przewodniczył bp Roman Pindel, a przy ołtarzu stanęli także asystenci parafialnych oddziałów Akcji i KSM wraz z dyrektorem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej ks. prof. Tadeuszem Borutką.

    Wśród członków Akcji są m.in. parlamentarzyści, którzy także uczestniczyli w świętowaniu
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Już tradycyjnie, podczas liturgii grupa kandydatów i członków KSM złożyła lub odnowiła swoje uroczyste ślubowanie.

  Dzień wcześniej, w sobotę 19 listopada. podczas uroczystości proklamowania Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana w krakowskich Łagiewnikach, bp Pindel wygłosił konferencję poprzedzającą proklamację. W homilii, nawiązując do tego wydarzenia, podkreślił, że władza Jezusa - Króla Miłosierdzia, który chce być takim wobec wszystkich - objawiła się na krzyżu.

  - Władzę niezwykłą i jedyną, jaką tylko On posiada, okazuje wobec jednego ze współskazanych, który zwraca się do Niego słowami: "Wspomnij na mnie, gdy będziesz w raju". To jest władza Chrystusa Króla i Pana, Pana wszystkiego, co istnieje, ale także Pana Zbawiciela każdego człowieka. To jest władza Tego, który zapłacił za grzech wszystkich ludzi - mówił bp Pindel.

  Biskup podkreślił, że koronacyjnym portretem Jezusa nie jest Jego wizerunek z koroną czy trzema koronami, ale obraz św. Brata Alberta Chmielowskiego "Ecce Homo" - wizerunek Jezusa w koronie cierniowej i z trzciną w ręku.

  Na zakończenie uroczystości - podobnie jak we wszystkich parafiach w całej Polsce - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem bp Roman Pindel odczytał Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

    Członkowie Akcji Katolickeij z całej diecezji przyjechali do bielskiego kościoła "przy dworcu"
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół