• facebook
 • rss
 • Jubileusz się kończy. Miłosierdzie jest na wieki.

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 13.11.2016 21:35

  Dziękczynna modlitwa, odmówiona przy wejściu do katedry św. Mikołaja, która przez miniony rok stała się Bramą Miłosierdzia, była symbolicznym znakiem zakończenia czasu nadzwyczajnej łaski.

  ​Celebracji zakończenia nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej przewodniczył bp ordynariusz Roman Pindel, wraz z którym modlili się m.in. proboszcz parafii katedralnej ks. kan. Antoni Młoczek oraz emerytowany proboszcz katedry ks. prał. Zbigniew Powada.

  Jak podkreślał w homilii bp Pindel, zamknięcie Bramy Miłosierdzia jest wezwaniem do wdzięczności Bogu za okazane nam miłosierdzie.

  - Należałoby dziękować za kończący się Jubileusz Miłosierdzia i wszystkie wydarzenia z nim związane: z Bramą Miłosierdzia, z pielgrzymkami, z naszą peregrynacją znaków Bożego Miłosierdzia po parafiach i obrazu Bożego Miłosierdzia  w naszych rodzinach. Należałoby wyrazić wdzięczność za wszystkich, którzy stali się żywymi świadkami, narzędziami Bożego Miłosierdzia: o rekolekcjonistach, spowiednikach, misjonarzach, odwiedzających więzienia i szpitale, pochylających się nad biedą ludzką, podejmujących bardzo różne uczynki miłosierdzia - mówił bp Pindel, zaznaczając, że zamknięcie Bramy Miłosierdzia nie zamyka przecież czasu łaski, którą miłosierny Bóg obdarza człowieka zawsze. Dlatego posłał Syna, abyśmy mogli doświadczać Bożego Miłosierdzia. Dlatego też naszym zadaniem jest dalsze szukanie...

  - Pozostaje nam szukać znaków obecności Jezusa, przybliżać się do nich i poznawać wciąż, jak miłosierny jest Pan. Mamy podnieść wzrok ku górze, by pamiętać, że jest miłosierny Ojciec, który czeka nas tam, gdzie jest mieszkań wiele. Mamy równocześnie tu na ziemi, za naszego życia, odkrywać znaki miłosierdzia, gdziekolwiek tylko one są, szukać z ich pomocą miłosierdzia dla siebie i całego świata, ale też wskazywać na nie, głosić i czynić miłosierdzie wobec szczególnie potrzebujących - dodawał bp Pindel.   Bp Pindel poświęcił monstrancję, która będzie wotum wdzięczności za łaski Jubileuszu Miłosierdzia w katedrze
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Podczas liturgii bp Pindel poświęcił wotum wdzięczności: monstrancję eucharystyczną na dużą hostię. - To będzie widoczna pamiątka Jubileuszu Miłosierdzia w naszej katedrze. Będzie ona służyć podczas adoracji Pana Jezusa w Godzinie Miłosierdzia w katedrze oraz podczas piątkowych wieczornych adoracji: "Rozmowy z Jezusem". Te adoracje również pozostaną naszą stałą drogą wędrówki na spotkanie Pana Jezusa Miłosiernego - mówił ks. Młoczek, proboszcz katedry.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół