• facebook
 • rss
 • Uwielbili Chrystusa hymnami ŚDM

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 21.10.2016 13:17

  W kościele św. Stanisława BM w Andrychowie odbył się szczególny koncert. Wykonanie hymnów Światowych Dni Młodzieży było zaproszeniem do wspólnej modlitwy i przywołania ważnych papieskich apeli, kierowanych do młodych.

  Grupa muzyczna działająca przy parafii św. Stanisława w Andrychowie, wraz ze gronem instrumentalistów, zaprosiła do dziękczynnej modlitwy za jedną papieskich inicjatyw św. Jana Pawła II: za Światowe Dni Młodzieży. - To chwile, kiedy z papieżem spotyka się "sól całego świata" - tłumaczyli. Ta szczególna muzyczna podróż przez kraje i kontynenty była dla nich przede wszystkim modlitwą uwielbienia.

  Z pomysłem, by przypomnieć przesłania kolejnych spotkań młodych, a także pod przewodnictwem scholi zaśpiewać je wspólnie, wyszedł ks. Paweł Wawak, a nad przygotowaniami czuwał diakon Kamil Jurek, który z gitarą w ręku dołączył do wykonawców tych hymnów. Zagrali też m.in. ks. Piotr Rajda, ks. Karol Żółciński i diakon Krzysztof Adamski. Wspólne próby poprowadzili: Joanna Wądrzyk i Sławomir Piekarski.   Wykonawcy andrychowskiego koncertu uwielbienia
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Nieco starszym słuchaczom nie brakowało okazji do wspomnień, a dla młodszych słuchaczy była to lekcja otwartości, która pomogła im lepiej poznać trzech papieży i ich nauczanie. - Naszym pragnieniem było przede wszystkim zaprosić na spotkanie z żywym Kościołem, zachęcić do wejścia na drogę modlitwy, by podziękować Panu Bogu za to bogactwo Światowych Dni Młodzieży - tłumaczył dk. Kamil.

  - Przygotowywaliśmy się od września. Czasu było bardzo mało, więc trochę mieliśmy obawy, czy zdążymy. Ale pamiętaliśmy też, że najważniejsze jest pragnienie, by wielbić Boga, a dziękowałyśmy też za te dni, w których same brałyśmy udział - mówiły śpiewające w scholi Marzena i Monika.

  - Jestem pełen uznania dla wielkiego zaangażowania tylu osób, które tak chętnie włączyły się w to dzieło i pomogło wrócić do ważnych treści papieskiego nauczania i niepowtarzalnej atmosfery ŚDM - dodaje ks. kan. Jan Figura, proboszcz parafii św. Stanisława.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół