• facebook
 • rss
 • Statuetki dla biskupa Tadeusza i braci Golec

  Urszula Rogólska

  dodane 12.09.2016 22:01

  Statuetkę nagrody "Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego" otrzymali biskup senior Tadeusz Rakoczy oraz Łukasz i Paweł Golcowie, jako reprezentanci całej Golec uOrkiestry.

  Gilowiczanin - bielsko-żywiecki biskup senior Tadeusz Rakoczy oraz najbardziej znani bracia z Milówki: Łukasz i Paweł Golec zostali wyróżnienie przez żywieckich samorządowców nagrodą "Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego". Statuetki i dyplomy nagrody wręczyli im starosta żywiecki Andrzej Kalata, wicestarosta Stanisław Kucharski i przewodniczący rady powiatu żywieckiego Roman Rokita.11 września, podczas diecezjalno-powiatowo-gminnych dożynek w żywieckim amfiteatrze po Grojcem.

  Biskup Tadeusz otrzymał wyróżnienie w kategorii indywidualnej, natomiast Golcowie - za upowszechnianie lokalnej muzyki i działania na rzecz edukacji muzycznej najmłodszych: dzieci i młodzieży z Żywiecczyzny.

  - Czuje się prawdziwie zaszczycony i jestem bardzo wdzięczny - mówił biskup Rakoczy odbierając statuetkę. - Przyznane mi wyróżnienie przyjmuję w duchu niegodności, jako wezwanie do jeszcze większej służby na rzecz ziemi której jestem synem.

  Biskup zaznaczył: - Wszystko co czynię, czynię z miłości do Chrtusysa i jego Kościoła, a tym samym - do każdego człowieka. Przytoczył także słowa ks. Jana Twardowskiego: "W podziękowaniu kryje się coś niezwykłego. Widzę, że więcej dostaję, niż biorę. Dziękuję, bo nie zatrzymałem się na sobie. W dziękowaniu jest uleczenie z próżności".

  Bracia Golcowie odwołali się do homilii biskupa Romana Pindla, wygłoszonej w czasie dożynkowej Mszy św., podczas której biskup zachęcał do dziękczynienia i okazywania wdzięczności Bogu i ludziom. Przypomnieli także iż byli i są związani z Żywiecczyzną - wspomnieli, że dzień wręczenia nagrody stał się dla nich okazją do spotkań z ludźmi, z którymi przed niemal 20 laty zaczynali grać - m.in. z muzykami żywieckiej orkiestry.

  Podczas uroczystości wręczono także nagrodę starosty żywieckiego w dziedzinie kultury. Otrzymali ją: Wiesława i Marian Łoboz z Jeleśni, tworzący tradycyjną ludową zabawkę drewnianą. W kategorii działacz-animator kultury wyróżniono Jana Ślęzaka z Rajczy, a w kategorii zespół - nagrodę otrzymał Zespół Pieśni i Tańca "Wierchy" z Milówki.

  Podziękowano także łodygowickim "Magurzanom" za rozsławianie Ziemi Żywieckiej - w tym roku członkowie zespołu otrzymali Nagrodę Oskara Kolberga.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół