• facebook
 • rss
 • Nowy rok szkolny rozpoczęty!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 05.09.2016 05:00

  Bp Roman Pindel z okazji inauguracji tegorocznej nauki przewodniczył Mszy Świętej dla uczniów i nauczycieli oraz rodziców w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

  Wytrwałego wzrastania i zdobywania umiejętności w nowym roku życzył bp Roman Pindel dzieciom i młodzieży z cieszyńskich szkół.

  Od Mszy Świętej, koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. Romana Pindla w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie rozpoczęła się inauguracja nowego roku szkolnego w diecezji bielsko-żywieckiej. Przybyli na nią uczniowie wraz z nauczycielami, a także pocztami sztandarowymi swoich szkół.

  - Modlimy się o taki dobry początek takiego roku, w którym będziemy zdobywać i wiedzę, ucząc się takiej ludzkiej mądrości, ale chcemy także uczyć się mądrości Bożej, aby patrzeć na świat wokoło tak, jak powinno patrzeć dziecko Boże: kochane przez Boga, obdarowane, wdzięczne za to, że żyje, że ma takich rodziców, że chodzi do takiej szkoły, że ma takich kolegów  iże może wzrastać w wiedzy i mądrości - mówił bp Pindel, dając uczniom przykład biblijnego króla Salomona i jego dążenia do poznania prawdy.

    Bp Roman Pindel pobłogosławił tornistry pierwszoklasistów
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Na zakończenie inauguracyjnej modlitwy pierwszoklasiści przynieśli przed ołtarz do pobłogosławienia swoje nowe tornistry i przybory szkolne. - To uczniowie, które dziś po raz pierwszy będą wstępować w mury szkoły. Prosimy dla nich o błogosławieństwo - mówił ks. kan. Jacek Gracz, zapraszając zarazem najmłodszych uczniów.

  W imieniu uczniów cieszyńskich szkół i całej diecezji podziękowania za wspólną inauguracyjna modlitwę i błogosławieństwo na nowy rok szkolny złożyła bp. Romanowi Pindlowi Marianna Sowa, licealistka.

  Bp Pindel wziął też udział w uroczystości rozpoczęcia nauki szkołach prowadzonych przez "Dziedzictwo św. Jana Sarkandra": Katolickim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. św. Melchiora, gdzie na prośbę ks. dyrektora Tomasza Sroki wręczył legitymacje uczniom pierwszych klas obu szkół.

  Wprowadzeniem w przeżywanie rozpoczęcie szkolnej nauki był krótki wykład Darii Macury o historycznych wydarzeniach 1 września 1939 r. - To element bardzo ważnego w naszych szkołach patriotycznego wychowania uczniów - przypominał ks. dyr. Sroka.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół