• facebook
 • rss
 • Tornistry czekają na uśmiech

  ks. Jacek Pędziwiatr

  dodane 12.07.2016 15:45

  To proste: odbierz pusty plecak i wypełnij przyborami szkolnymi. Zaopatrzony przez ciebie tornister Caritas pod koniec wakacji przekaże dzieciom z rodziny ubogich i wielodzietnych.

  W ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu” Caritas bielsko-żywiecka włącza się już po raz ósmy. Choć wakacje w pełni, ruszyła właśnie akcja rozdawania pustych plecaków. Mogą je odebrać wszyscy, którzy chcą dzieciom z ubogich rodzin pomóc w starcie w nowy rok szkolny.

  − Akcja polega na tym, że wierni, zwłaszcza ci, którzy jeszcze nie mają na utrzymaniu dziecka w wieku szkolnym albo których dziecko już skończyło szkołę, zabierają do domu wystawiony w kościele pusty plecak i sami uzupełniają go przyborami szkolnymi. Wypełniony, po tygodniu, odnoszą z powrotem do kościoła, aby mogło nim zostać obdarowane jakieś konkretne, wskazane przez parafię dziecko – wyjaśnia ks. Robert Kasprowski, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  W ramach ubiegłorocznej akcji, dzięki zaangażowaniu 20 parafii, udało się przygotować 500 wypełnionych przyborami szkolnymi plecaków. Tornistry wypełniali przyborami szkolnymi: bp Piotr Greger, pracownicy kurii diecezjalnej, samorządowcy, sportowcy, dziennikarze i biznesmeni. W gronie darczyńców znalazł się także obecny sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

  − Proponujemy także przedsiębiorcom i właścicielom firm, żeby wypełniony przyborami szkolnymi tornister sprezentowali dzieciom zatrudnionych przez siebie pracowników, którym potrzebna jest pomoc materialna lub rodzinom ubogim, mieszkającym w pobliżu siedziby firmy − dodaje ks. Kasprowski.

  Zgłoszenia do udziału w akcji przyjmowane są w parafiach, które podjęły ją u siebie, bądź bezpośrednio w biurze Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej (e-mail: caritas@bielsko.opoka.org.pl).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół