• facebook
 • rss
 • Ze św. Janem Pawłem II w Porąbce-Kozubniku

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 02.07.2016 06:40

  Papieski patronat tutejszej szkole towarzyszy już 20 lat. Uczniowie i absolwenci Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Porąbce za tę opiekę podziękowali podczas polowej Mszy św.

  To jedna z pierwszych polskich szkół, która przyjęła patronat Jana Pawła II. Spotkanie z nim w Rzymie w 1996 r. do dziś wspominają ze łzami w oczach.

  Jak zaznacza Anna Walusiak, dyrektor kozubnickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II, głównym impulsem były głosy rodziców, którzy bardzo pragnęli tego patronatu. Pomysł spodobał się wszystkim.

  - Z każdym rokiem przekonujemy się, że dzięki temu patronowi i wszystkim jego słowom, które nam towarzyszą, uczymy się tego, co najważniejsze. A teraz jeszcze i modlitwa do świętego pomaga nam rozwiązywać codzienne trudności - mówi Anna Walusiak.

    Dziękczynna polowa Msza św. sprawowana była obok szkolnego obelisku dedykowanego patronowi
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Na jubileuszowe spotkanie zaprosili wszystkich absolwentów wcześniejszej szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawicieli władz i parafii, a w sali gimnastycznej przygotowali fotograficzną wystawę dokumentującą 20-lecie i program poświęcony patronowi.

  Oczywiście, najważniejsze wydarzenia to spotkania z patronem, te na Watykanie i w czasie papieskich pielgrzymek do Polski. - W czasie tego pierwszego, w Rzymie, wzruszenie było takie, że wszyscy płakaliśmy - wspomina Anna Walusiak.

  Na jednym ze zdjęć zapłakana szóstoklasistka Joasia Rak. - Pamiętam, że ten moment, kiedy papież podchodził do naszej grupy, był niesamowitym przeżyciem. Tych łez nie można było powstrzymać, a tę chwilę zapamiętam do końca życia jako dar od Boga - mówi dorosła już Joanna Kruczek, która swoją papieską szkołę przyszła odwiedzić z dwójką dzieci.

    Młodzi - w hołdzie Janowi Pawłowi II
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Dziękuję wam wszystkim za to, że kierując się nauczaniem św. Jana Pawła II, potraficie tworzyć wspólnotę, w której panuje prawdziwie rodzinna atmosfera - mówił ks. Marek Wróbel w czasie dziękczynnej Mszy św., sprawowanej przed szkołą, w sąsiedztwie głazu z płytą pamiątkową dedykowaną patronowi.

  Refleksje i wspomnienia absolwentów przywoływała wystawa, a także odwiedziny w dawnych klasach, które w czasie jubileuszowych obchodów czekały na dawnych uczniów...

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół