• facebook
 • rss
 • Zmarł ks. Józef Zajda

  Ks. Jacek Pędziwiatr

  |

  Foto Gość

  dodane 07.05.2016 17:56

  Budowniczy kościoła na Obszarach spocznie w rodzinnej Choczni.

  W piątek 6 maja, w Godzinie Miłosierdzia, odszedł po wieczną nagrodę do Pana ks. kan. Józef Zajda, budowniczy kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej-Obszarach, emerytowany proboszcz miejscowej parafii.

  Uroczystości pogrzebowe ks. Zajdy rozpoczną się w niedzielę 8 maja o godz. 15 Mszą św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej-Komorowicach. Przed laty ks. Zajda pracował tutaj jako wikariusz. Następnego dnia - w poniedziałek 9 maja o godz. 14 - rozpoczną się uroczystości pogrzebowe w rodzinnej Choczni koło Wadowic. Ks. Józef spocznie na cmentarzu w rodzinnej parafii, obok grobu swojej mamy.

  Niedzielnej modlitwie przewodniczyć będzie biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel. Na uroczystościach w Choczni swój udział zapowiedział również pochodzący stąd biskup polowy Wojska Polskiego Jan Guzdek.

  Ks. Józef Zajda przyjął święcenia kapłańskie 41 lat temu. Pracował m.in. w jednej z największych parafii ówczesnej archidiecezji krakowskiej - w Nowej Hucie-Bieńczycach. Pod koniec lat 80. skierowany do pracy duszpasterskiej w Bielsku-Białej-Komorowicach, został następnie oddelegowany do budowy kościoła i tworzenia parafii, w skład której weszli mieszkańcy domów na styku dotychczasowych parafii w Komorowicach, Hałcnowie i Białej. Najpierw z pomocą parafian zbudował dom katechetyczny, następnie kościół. Zadbał o jego nowoczesny wystrój. Wprowadził tutaj pierwsze na terenie Bielska-Białej i jedno z pierwszych w diecezji nabożeństwo fatimskie, odprawiane od maja do października 13. dnia każdego miesiąca.

  Kilka lat temu, ze względu na stan zdrowia, przeszedł na emeryturę. Już w stanie spoczynku pomagał w pracy duszpasterskiej w parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej-Komorowicach. Przez wiele lat koncelebrował Mszę św. transmitowaną przez radio diecezjalne Anioł Beskidów. Pomagał również w spowiedzi św.

  Ks. kan. Józef Zajda zmarł w wieku 65 lat. Dzieło upiększania kościoła oraz budowania i umacniania wspólnoty parafialnej w Bielsku-Białej-Obszarach od lat uskutecznia kolejny proboszcz ks. dr Jan Duraj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół