• facebook
 • rss
 • Mama i tata na wyścigach z... wózkiem!

  Urszula Rogólska

  dodane 11.04.2016 23:55

  Wielkie emocje towarzyszyły wszystkim rodzicom, rywalizującym w pierwszych, międzynarodowych wyścigach wózków dziecięcych w chodzie, zorganizowanych w Bielsku-Białej przez młode mamy ze stowarzyszenia "BuggyGym".

  Drugie w Bielsku-Białej, ale pierwsze międzynarodowe wyścigi wózków dziecięcych w chodzie rozegrano 10 kwietnia na terenie Kompleksu "Nowe Miasto" przy ul. Legionów.

  Pomimo chłodu i mżącego deszczu, mamy, ojcowie oraz ich starsze i młodsze pociechy, stawili się bardzo licznie na miejscu zabawy, gdzie przygotowano tory wyścigowe, jak i stoiska sponsorów oraz współorganizatorów rodzinnej zabawy, związanych z działalnością na rzecz rodziców najmłodszych dzieci.

    Jeden z wyścigów eliminacyjnych ojców
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Zabawę dla rodzin wymyśliły i zorganizowały mamy ze stowarzyszenia "BuggyGym", które powstało w Bielsku-Białej, ale ideą regularnych zajęć sportowych dla rodziców dzieci w wózkach, spopularyzowało już w całej Polsce. Zawody, którym towarzyszyło hasło "Rodzino, rusz się z BuggyGym!". to element akcji stowarzyszenia "Mama w ruchu".

  Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Czeszki Šárki Soleckiej, a dzięki jej zaangażowaniu, kwietniowe zawody odbyły się równocześnie w 50 miastach Polski i Czech. Na dystansie kilkudziesięciu metrów uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech kategoriach – mam, ojców i zespołów rodzinnych. Najważniejsze było, by pchać wózek… maszerując, a nie biegnąc. Za podbieganie sędziowie eliminowali zawodników.

  Kiedy jedni rywalizowali na torze, inni mogli korzystać z szeregu atrakcji, m.in.: warsztatów kulinarnych dla dzieci, toru przeszkód dla maluchów, malowania twarzy.

    Na torze wyścigowym- mamy
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Jak wyjaśniały prowadzące zabawę Magdalena Sadlik i Katarzyna Daniek, wyścigi polegały na szybkim marszu, a uczestnicy mieli do pokonania odległość stu kroków. Były całkowicie bezpieczne dla maluchów znajdujących się w wózkach.- Naszym celem jest zachęcenie i zaktywizowanie rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Chcemy pokazać, że dziecko nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu - podkreślają mamy.

  Wydarzeniu patronował pochodzący z Podbeskidzia poseł Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

    Najlepsze mamy na podium
  Urszula Rogólska /Foto Gość
    Podium ojcowskich liderów wyścigów
  Urszula Rogólska /Foto Gość
    Medaliści kategorii rodzinnej
  Urszula Rogólska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół