Na zakończenie Oktawy Wielkanocy obraz "Jezu ufam Tobie" dotarł do Ligoty. Tutejsza parafia jest "matką" wspólnoty dedykowanej Bożemu Miłosierdziu w Miliardowicach. Właśnie stąd do Ligoty przywieziono obraz.
Niewiele brakowało, a obrazowi nie towarzyszyłyby relikwie świętych Faustyny i Jana Pawła. Dzień wcześniej kustosz Znaków Miłosierdzia odwiózł relikwie do Krakowa Łagiewnik. Musiały się tutaj znaleźć na czas obchodów Niedzieli Miłosierdzia, gdyż do krakowskiego sanktuarium przyjeżdżają w tym dniu tysiące pielgrzymów, którzy chcą zobaczyć i uczcić relikwie.
Do Ligoty wypożyczono więc mniejsze relikwiarze ze świętymi szczątkami świętych Faustyny i Jana Pawła, na co dzień służące wiernym parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. To także stanowiło rodzaj historycznego smaczku, bowiem właścicielem dóbr ligocki był onegdaj syn organisty z nieodległych Komorowic Paweł Czaderski, który ustanowił fundację gwarantującą finansowanie budowy kościoła i utrzymanie plebana w Ligocie.
Znaki Miłosierdzia przywitał miejscowy proboszcz ks. Jan Błotko. Powitalnej Mszy św. przewodniczył bp Roman Pindel. Podczas Eucharystii udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.
- Będziecie świadkami Zmartwychwstania. Będziecie mówić swoim współmałżonkom i dzieciom, że Chrystus Zmartwychwstał − zwrócił się do młodych ordynariusz bielsko-żywiecki. − Ufam, że sakrament Bierzmowania będzie was umacniał w wyznawaniu wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa − zakończył.
W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy strażaków, którzy eskortowali samochód-kaplicę na miejsce. Przy ołtarzu stanęli do koncelebry kapłani, posługujący w parafiach dekanatu czechowickiego. Powitanie Znaków Miłosierdzia odbyło się w niedzielne popołudnie, więc na samo moment przybycia obraz do kościoła przybyło wielu parafian, którzy na Mszy św. byli już przed południem.
Parafia Opatrzności Bożej w Ligocie świętuje w tym roku 210. rocznicę istnienia. Na początku XIX wieku wzniesiono tutaj kościół. Pierwszym proboszczem wspólnoty był ks. Błażej Olejak, spoczywający do dziś u fundamentów, przy południowej ścianie świątyni. Do kościoła przylega także wiekowy cmentarz oraz niemal tak samo stary budynek szkoły, obecnie uzupełniony o nowoczesną część. Z Ligoty wyłoniła się samodzielna parafia Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach.