• facebook
 • rss
 • Kęty-Osiedle: Oblicza miłosierdzia

  ks. Jacek Pędziwiatr

  dodane 12.03.2016 10:22

  W kęckiej parafii Serca Jezusowego miłosierdzie oznacza czyn i modlitwę. Wśród podejmowanych tutaj dzieł niezwykłym jest regularna działalność klubu krwiodawców, którzy w prowadzonych akcjach oddali już hektolitry życiodajnego płynu. Drugie oblicze miłości jest dziełem Wspólnoty Miłosierdzia, grupy, która od 15 lat pielęgnuje codzienną koronkę.

  Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych s. Faustyny i Jana Pawła II do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Osiedlu został przywieziony z parafii-matki, kęckiej wspólnoty św.św. Małgorzaty i Katarzyny. Wśród licznej grupy parafian witających samochód-kaplicę było także 90 gimnazjalistów, którzy w środowy wieczór przyjęli sakrament bierzmowania. Jego szafarzem był przewodniczący powitalnej Mszy św. biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger. W okolicznościowym kazaniu wezwał kęczan, by poddali się działaniu Jezusa: − Niech owocem tego spotkania będą słowa zaproszenia i wezwania, abyśmy na co dzień kroczyli drogami miłosierdzia − mówił bp Greger.

  W Mszy św. uczestniczyli także kapłani z dekanatów kęckiego i międzybrodzkiego, w którym nawiedzenie Znaków Miłosierdzia właśnie dobiega końca. W liturgię włączyły się chór parafialny i schola młodzieżowa. W pobliżu ołtarza stanęły poczty sztandarowe szkół oraz wspólnot i organizacji religijnych i społecznych.

  90 gimnazjalistów przystąpiło do bierzmowania 90 gimnazjalistów przystąpiło do bierzmowania ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Szczególnym znakiem kultu związanego z objawieniami św. Faustyny jest w kęckiej parafii Serca Jezusowego Bractwo Miłosierdzia. Wspólnota zawiązała się 16 lat temu, przy okazji obchodów Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Od tego czasu codziennie o 15.00 członkowie bractwa prowadzą w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ich staraniem oraz dzięki zaangażowaniu młodzieży, 13 lat temu w bocznej nawie kościoła zainstalowano mierzący prawie 2 m obraz Jezusa Miłosiernego. Są tutaj także relikwie św. Faustyny.

  Znakiem praktycznego wymiaru miłosierdzia jest działający w kęckiej parafii Klub Honorowych Dawców Krwi. Zawiązał się w 1997 roku, w odpowiedzi na apel regionalnych stacji krwiodawstwa o krew oraz z potrzeby serca. Klub liczy 50 członków. Zarejestrowanych krwiodawców jest prawie 3500. W parafii jego członkowie zajmują się propagowaniem i organizacją akcji oddawania krwi. Przygotowują i uczestniczą w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę i do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Co roku odbywają pielgrzymkę do byłego Kl Auschwitz, by pomodlić się w celi patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego. Klub systematycznie organizuje zbiórki krwi w ramach honorowego krwiodawstwa.

  Żywym śladem obecności Znaków Miłosierdzia w Kętach na Osiedlu będzie ich peregrynacja w rodzinach. Jak informuje ks. proboszcz Jerzy Musiałek, parafię podzielono na 6 rejonów. W każdym z nich obraz Jezusa Miłosiernego będzie nawiedzał mieszkania kolejnych rodzin. Parafialna peregrynacja ruszy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 3 kwietnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół