• facebook
 • rss
 • Tragiczny wypadek gimnazjalisty

  ks. Jacek Pędziwiatr

  dodane 26.02.2016 22:52

  Do zdarzenia doszło w miejscowości Monte Bondone we Włoszech, po zakończeniu zajęć na stoku narciarskim. Z relacji świadków wynika, że chłopiec prawdopodobnie pośliznął się i upadł w przepaść. Na skutek doznanych obrażeń zmarł.

  W piątek, 26 lutego, po popołudniu zginął uczeń klasy trzeciej Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, uczestnik zorganizowanego przez szkołę obozu narciarskiego.

  Okoliczności zdarzenia bada miejscowa policja. Na miejscu zorganizowano pomoc psychologiczną dla uczestników obozu.

  O zdarzeniu informuje w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Gimnazjum i Liceum KTK dyrektor szkoły Beata Markowicz.

  Dyrekcja i pracownicy Gimnazjum KTK poinformowali o zdarzeniu rodzinę zmarłego ucznia, a także rodziców pozostałych uczestników obozu narciarskiego. Zaproponowano im także pomoc psychologiczną, w którą zaangażowano Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

  W sobotę, 27 lutego, o 16.00 w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej zostanie odprawiona Msza św. o spokój duszy zmarłego ucznia, a także o umocnienie i pociechę dla jego bliskich oraz kolegów.

  Termin sprowadzenia ciała zmarłego do Polski, jak również termin i miejsce pochówku zostaną ustalone i podane do wiadomości, kiedy tylko czynności podjęte w związku ze zdarzeniem na to pozwolą.

  − Obóz narciarski zorganizowano z zachowaniem wszelkich obowiązujących w tym względzie przepisów − informuje dyrektor szkoły Beata Markowicz. Wyjazd, w którym uczestniczyło trzydzieścioro uczniów i troje opiekunów, w tym kierownik obozu, zgłoszono w bielskiej delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty, które wyraziło zgodę na jego zorganizowanie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół