• facebook
 • rss
 • Miłosierny z Pewli Wielkiej

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 15.11.2015 09:49

  Obraz "Jezu, ufam Tobie" wierni widzą na co dzień. W pewelskim kościele kopia łagiewnickiego wizerunku, blisko dwukrotnie powiększona, jest w centrum prezbiterium.

  Z tym większym przejęciem setki wiernych przywitały Znaki Miłosierdzia, które do Pewli Wielkiej przywieziono w piątek 13 listopada. Drogę do kościoła, od granicy miejscowości w Jeleśnią, przystrojono mnóstwem płonący lampionów, ułożonych w regularnych odstępach na skraju drogi. Lampiony wyznaczały też drogę na parking przy kościele i stąd do drzwi świątyni. Po przyjeździe samochodu-kaplicy ks. proboszcz Jerzy Kolasiński przekazał relikwie świętych Faustyny i Jana Pawła II przedstawicielom parafii. Zastęp strażaków wniósł obraz Jezusa Miłosiernego do kościoła. Ustawiono go po lewej stronie, na stopniach prezbiterium.

  Po okadzeniu obrazu i relikwii Znaki Miłosierdzia przywitał krótką modlitwą uwielbienia ks. proboszcz. Ewangelię o Ukrzyżowaniu Jezusa odczytał dziekan jeleśniański ks. Jan Jakubek. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył biskup ordynariusz Roman Pindel. Wraz z nim koncelebrowali księża pracujący w dekanacie jeleśniańskim. Podczas Eucharystii ksiądz biskup udzielił sakramentu bierzmowania przygotowanej wcześniej młodzieży.

  Samochód-kaplica przed pewelskim kościołem   Samochód-kaplica przed pewelskim kościołem ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Po Mszy św. wierni oddali cześć relikwiom świętych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczęło wielogodzinną adorację i czuwanie przy Znakach Miłosierdzia. Następnego dnia z przekazano je wiernym w Pewli Ślemieńskiej.

  Pewel Wielka, podobnie jak Korbielów, Przyborów i Sopotnia, należała niegdyś do parafii w Jeleśni. Pod koniec lat 70. rozpoczęły się starania o utworzenie tutaj samodzielnej parafii. Wielkim orędownikiem w tej sprawie był ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła. Już po jego wyborze na Stolicę Piotrową, w czerwcu 1979 roku, uzyskano pozwolenie na budowę kościoła parafialnego. Niezwłocznie rozpoczęte prace budowlane umożliwiły odprawienie pierwszych nabożeństw, wówczas jeszcze tylko w dolnym kościele, już w 1982 roku. Wówczas także kard. Franciszek Macharski erygował pewelską parafię. Oprócz kościoła duchowemu dobru wiernych służy także kaplica w Adamkach.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół