• facebook
 • rss
 • "Sercowe" nawiedzenie

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 07.11.2015 15:57

  W pierwszy piątek miesiąca Znaki Miłosierdzia zagościły w Krzyżowej.

  − To ma swoją wymowę − zwrócił uwagę w homilii bp Piotr Greger. − Dziś czcimy Najświętsze Serce Jezusa. A przecież to ono jest źródłem miłości i Bożego Miłosierdzia.

  Do Krzyżowej obraz i relikwie przywieziono z Korbielowa. Ów niezwykły dar w imieniu parafian przyjął i przywitał ks. Władysław Kubasiak, który od sierpnia jest proboszczem w Krzyżowej. W uroczystościach powitalnych uczestniczył także emerytowany, wieloletni proboszcz ks. Wiesław Karkoszka. Przy ołtarzy stanęli również kapłani z dekanatu jeleśniańskiego.

  Kościół parafialny w Krzyżowej leży między Jeleśnią i Korbielowem, na skraju drogi, prowadzącej do przejścia granicznego ze Słowacją. Jest także na trasie do wielu rozlokowanych w okolicy pensjonatów, ośrodków i wyciągów narciarskich.

  Parafianie w strojach góralskich   Parafianie w strojach góralskich Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość W uroczystości peregrynacji uczestniczyła liczna grupa parafian. W samym środku kościoła stanął oddział Ochotniczej Straży Pożarnej ze swoim sztandarem. W oczy rzucały się dziesiątki dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy na tę okazję ubrali stroje góralskie. Relikwie ustawiono na stoliku przed ołtarzem, a obraz Jezusa Miłosiernego zainstalowano w prezbiterium, tuż obok figury Niepokalanego Serca Maryi. To właśnie w pierwszą sobotę miesiąca - w dniu szczególnej czci dla Niepokalanego Serca Maryi - obraz i relikwie czekały na mieszkańców Krzyżowej, którzy przychodzili do kościoła na wyznaczone wcześniej spotkania modlitewne i cichą adorację.

  Z Krzyżowej Znaki Miłosierdzia samochód-kaplica przewiezie do parafii św. Wojciecha w Jeleśni.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół