• facebook
 • rss
 • Siostra Maria poślubiła Jezusa

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 03.10.2015 06:31

  W klasztornej kaplicy sióstr redemptorystek w Starym Bielsku na wzgórzu Trzy Lipki odbyła się uroczystość złożenia ślubów wieczystych przez pochodzącą ze Słowacji s. Márię Gajdošíkovą.

  Śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa s. Mária złożyła podczas Eucharystii koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla, w obecności sióstr redemptorystek z Polski i zagranicy oraz rodziny przybyłej ze Słowacji.

  Najważniejsze fragmenty liturgii odbywały się w języku polskim i słowackim: począwszy od wezwania s. Marii przez przełożoną, na wzór Jezusa Chrystusa, który również po imieniu wołała uczniów. S. Mária na pytanie bp. Pindla, odpowiadała: - Pragnę podążać za Chrystusem, aby stać się żywą pamiątką Odkupiciela...

  Odczytała też własnoręcznie napisany tekst profesji zakonnej, który złożyła na ołtarzu.

  Podczas odśpiewanej przez zgromadzonych w kaplicy Litanii do Wszystkich Świętych siostra leżała krzyżem. Bp Pindel modląc się nad nią, dokonał aktu konsekracji i pobłogosławił obrączkę, którą nałożył na palec składającej śluby. Znakiem włączenia do zakonnej wspólnoty stał się też gest objęcia, który za biskupem powtórzy wszystkie obecne w kaplicy redemptorystki.

  - Życzymy naszej siostrze, żeby nie ustała w zaufaniu w te obietnice, które usłyszała i przyjęła za prawdę. Żeby spodziewała się, że obietnice Boże będą wypełnione z nadmiarem, że będą zaskakujące. Żeby była gotowa na trudy i przeciwności, które tylko człowieka wzmacniają, czynią go doskonałym, czynią go bardziej podobnym do Tego, który jest umiłowanym Synem Boży - życzył s. Marii biskup Roman Pindel.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół