• facebook
 • rss
 • Młodzi: z Jasnej Góry na spotkanie z papieżem

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 12.08.2015 19:56

  Na zakończenie Eucharystii dla uczestników 24. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej bp Piotr Greger odczytał apel do młodych w sprawie Światowych Dni Młodzieży.

  Na pielgrzymów przybywających na jasnogórski szczyt, udających się potem przed cudowny obraz Matki Bożej, w wielu miejscach czekały informacje, przypominające, że Jasna Góra przygotowuje się do przypadających w przyszłym roku obchodów 25. rocznicy spotkania młodzieży z papieżem Janem Pawłem II. Był to wówczas 6. Światowy Dzień Młodzieży.

  Tuż przed błogosławieństwem na zakończenie Eucharystii dla pielgrzymów bielsko-żywieckich, przed ołtarz przybyła delegacja młodzieży z flagami ŚDM, a biskup Piotr Greger odczytał skierowany zwłaszcza do młodych apel o udział w przyszłorocznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

  - Przed nami 31. Światowy Dzień Młodzieży - Kraków 2016. Będzie to niezwykłe doświadczenie Kościoła powszechnego i wyznanie wiary złożone przez młodzież w obecności ojca świętego Franciszka. Od 20 do 25 lipca przyszłego roku przyjmiemy młodzież z całego świata w naszych diecezjach, następnie wspólnie z naszymi gośćmi udamy się do Krakowa, aby doświadczyć tajemnicy Kościoła powszechnego,   Do młodych pielgrzymów skierowany był apel, by od Maryi wyruszyli w dalsza drogę do Jezusa Miłosiernego
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  rozważając treść błogosławieństwa: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".  Droga młodzieży! Jesteście zaproszeni i posłani! - mówił biskup Greger.

  - Dziś od tronu Matki Bożej Królowej Polski przyjmijcie zaproszenie do intensywnego duchowego przygotowania oraz udziału w Światowym Dniu Młodzieży w Krakowie. Maryja przypomina nam: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie!" - dodawał bp Greger, zawierzając Matce Bożej szczególnie ludzi młodych, by prowadzeni przez Nią stawali się świadkami miłosierdzia.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół