• facebook
 • rss
 • Ewangelia rusza na beskidzkie szczyty!

  Urszula Rogólska

  dodane 01.07.2015 10:06

  "Sursum Corda - w górę serca!" - to temat III Ewangelizacji w Beskidach, która rozpocznie się 4 lipca na Rysiance. Tematem spotkań w każdą wakacyjną sobotę na szczytach Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego będą góry biblijne.

  Przed dwoma laty i rok temu, w każdą wakacyjną sobotę, na szczyty Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego ściągały prawdziwe tłumy! A to wszystko za sprawą Ewangelizacji w Beskidach - pomysłu ewangelizatorów związanych z Fraternią Franciszkańską przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie.

  Co tydzień, na jeden ze  szczytów wybranych przez organizatorów można wyruszyć indywidualnie lub małymi grupkami – tak, aby w samo południe dotrzeć na szczyt i uczestniczyć w Eucharystii z homilią poświęconą jednemu z zagadnień wspólnego dla ośmiu spotkań tematu. Tam też czekają na wszystkich niespodzianki.

  Tematem pierwszej ewangelizacji było Osiem Błogosławieństw. W zeszłym roku - poszczególne, kolejne fragmenty modlitwy "Ojcze nasz". W tym roku górskim wyprawom z Pismem Świętym towarzyszy hasło: "Sursum Corda - w górę serca!", a tematem wypraw będzie osiem biblijnych gór. – Będziemy rozważać dzieła Boże ze Starego i Nowego Testamentu, które objawiały się na szczytach gór – mówi Joanna Mazurek z grona koordynatorów beskidzkiej ewangelizacji,

    III Ewangelizacja w Beskidach rusza 4 lipca. Pierwsze spotkanie odbędzie się na Rysiance w Beskidzie Żywieckim. Rysianka będzie biblijną Górą Moria. Kto chciałby wędrować w zorganizowanej grupie, powinien przybyć na parking przy supermarkecie Lidl w Żywcu (ul. Komonieckiego 17) o godzinie 7.00.

  - Jedziemy prywatnymi samochodami do Sopotni Wielkiej - mamy jeszcze wolne miejsca. Parkujemy przy polu namiotowym na Polanie Gawlaski. I stąd wędrujemy niebieskim szlakiem.
  Czas wędrówki 2 godziny 55 minut - dodaje Joanna Mazurek.

  Kolejne spotkania:

  - 11 lipca na Wielkiej Rycerzowej – Horebie,

  - 18 lipca na Szyndzielni – Synaju,

  - 25 lipca na Babiej Górze – Karmelu,

  - 1 sierpnia na Klimczoku – Taborze,

  - 8 sierpnia na Pilsku – Górze Błogosławieństw,

  - 15 sierpnia na Hrobaczej Łące – Golgocie

  - 22 sierpnia na Wielkiej Raczy – Górze Oliwnej.

    Dla tych, którzy pragną więcej i tych, którzy nie mogą chodzić po górach, w poniedziałkowe wieczory w namiocie przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie będą organizowane „Wieczory w Chrystusie”. 6 lipca odbędzie się pierwszy – Wieczór Zawierzenia.

   

  Patronat nad „Ewangelizacją w Beskidach” objął biskup Roman Pindel. Koordynatorem duchownym jest o. Bogdan Kocańda OFMConv. z Rychwałdu, koordynatorami świeckimi Joanna i Seweryn Mazurkowie, a wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

  O finałach poprzednich edycji Ewangelizacji w Beskidach przeczytacie tutaj:

  Magurka na finał Ewangelizacji w Beskidach - 23 sierpnia 2014

  Dobra Nowina z beskidzkich szczytów - Wielka Racza, 24 sierpnia 2013

  A wszystkie relacje i galerie zdjęć z pierwszej i drugiej Ewangelizacji w Beskidach znajdziecie TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół