• facebook
 • rss
 • Młodzi muzycy dla Hospicjum św. Jana Pawła II

  Urszula Rogólska

  dodane 07.05.2015 08:24

  Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej razem z przyjaciółmi z Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej, przygotowali koncert charytatywny na rzecz stacjonarnego Hospicjum św. Jana Pawła II. Koncertowi towarzyszyła kwesta i kiermasz przytulanek.

  Obszerna aula Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej wypełniała się po brzegi podczas koncertu charytatywnego w ramach kampanii „Pola Nadziei”, jaki przygotowali uczniowie, nauczyciele i rodzice utalentowanej muzycznie młodzieży.

  Młodzi muzycy szkoły połączyli siły ze swoimi starszymi przyjaciółmi i na scenie wystąpili razem: soliści i chór Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej oraz chór i dziecięca orkiestra bielskich szkół muzycznych pod dyrekcją Zuzanny Pradeli.

  W gronie solistów znaleźli się wielokrotnie nagradzani w ogólnopolskich konkursach muzycznych: Daniel Strządała, student Akademii Muzycznej w Katowicach, grający na organach; flecistka Oliwia Wantulok – uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wiśle, oraz uczniowie bielskiej szkoły: duet muzyczny, jaki tworzą Maria Gmyrek – saksofon i Wojciech Trefon – harfa, a także pianista Daniel Kenig.

    Kiermasz przytulanek, który wspomoże budowę Hospicjum św. Jana Pawła II
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Przed aulą nauczycielki: katechetka Katarzyna Karolini oraz Beata Paszek i Barbara Borkowska-Styrna przygotowały okazałe stoisko, przy którym można było kupić przytulanki, własnoręcznie wykonane przez panie, uczniów i ich najbliższych. Uczennice w koszulkach wolontariuszy Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które buduje Hospicjum św. Jana Pawła II ze skarbonkami i cegiełkami w rękach zachęcały do finansowego wsparcia tego miejsca.

  – W kampanię „Pola Nadziei” włączamy się od 2011 roku – mówi Katarzyna Karolini. – To idea, która nas wszystkich związanych ze szkoła bardzo połączyła. I nauczyciele, i uczniowie, razem zbieraliśmy makulaturę, razem przygotowywaliśmy ciasta na szkolne kiermasze, razem kwestujemy i rozprowadzamy cegiełki na budowę. Nie może być inaczej – pomoc chorym i ich najbliższym to przecież potrzeba serca…

  Wśród słuchaczy koncertu byli także inicjatorzy budowy hospicjum: Grażyna Chorąży, prezes SSH oraz ks. Piotr Schora SDS. Jak tłumaczyli, budowa hospicjum została zakończona. Teraz trwają prace związane z wyposażeniem poszczególnych pomieszczeń. Marzą, by hospicjum udało się otworzyć już w czerwcu, wcześniej jednak czeka ich jeszcze negocjowanie umowy z NFZ.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół