• facebook
 • rss
 • Czas podążania za Jezusem

  Ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 04.04.2015 10:57

  Bp Roman Pindel wzywa diecezjan do prawdziwego naśladowania Zbawiciela.

  - Życzę każdemu właściwego podążania za Jezusem do Zmartwychwstania, a wcześniej do coraz ściślejszego upodobnienia do Drogi Jezusa - mówi ordynariusz bielsko-żywiecki w orędziu na tegoroczną Uroczystość Wielkanocną.
  Ksiądz biskup przypomina, że Zmartwychwstanie, to inaczej przejście Jezusa z tego świata do Ojca.
  - To nasza nadzieja - zaznacza i jako przykład stawia wiernym sylwetkę św. Piotra, który podczas Ostatniej Wieczerzy, nie jest jeszcze gotowy, aby dosłownie naśladować Chrystusa w Jego drodze. Przyjdzie jednak odpowiednia chwila, kiedy będzie mocy wiarą w łaskę Bożą. I ta siła dopiero pozwoli mu właściwie naśladować Chrystusa.
  Zobacz film z Orędziem Wielkanocnym bp. Romana Pindla:

  Bp Roman PIndel: Orędzie Wielkanocne 2015
  AUTOR

  Orędzie Wielkanocne bp. Romana Pindla zostało zarejestrowane w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej.
  W Wielki Czwartek bp Roman Pindel przewodniczył Mszy Krzyżma św. oraz Mszy Wieczerzy Pańskiej w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Tutaj również przewodniczy uroczystościom Wigilii Paschalnej. Na Liturgię Wielkiego Piątku udał się do konkatedry w Żywcu, gdzie odprawia także Mszę św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 12.30. Pozostałym nabożeństwom w katedrze i konkatedrze przewodniczy biskup pomocniczy Piotr Greger. Biskup senior Tadeusz Rakoczy w tym roku przewodniczy uroczystościom Triduum Paschalnego w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, transmitowanych na żywo na fali radia diecezjalnego „Anioł Beskidów’.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół