• facebook
  • rss
  • ŚDM: 280 "oznakowanych" kilometrów

    ks. Jacek M. Pędziwiatr

    dodane 26.02.2015 16:22

    Znaki Światowych Dni Młodzieży przez dwa tygodnie będą gościć w diecezji bielsko-żywieckiej. Krzyż oraz ikona Matki Bożej z Dzieciątkiem odwiedzi łącznie co najmniej 38 miejscowości, 42 kościoły oraz 8 szkół.

    Specjalny samochód, służący do transportu znaków, w drodze ze Skoczowa, gdzie zaczyna się peregrynacja, do Czechowic-Dziedzic, gdzie nastąpi ich pożegnanie, pokona dystans łącznie ponad 280 km.

    Głównej Mszy św. w ramach peregrynacji przewodniczyć będą biskupi Roman Pindel, Piotr Greger oraz Tadeusz Rakoczy. Przy znakach ŚDM modlić się będą nie tylko wspólnoty młodzieżowe, ale także uczniowie szkół - głównie gimnazjów i placówek ponadgimnazjalnych, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń kościelnych oraz grup modlitewnych i ewangelizacyjnych.

    W 6 miejscowościach zaplanowano plenerowe Drogi Krzyżowe, podczas których wierni poniosą znaki ŚDM ulicami swoich miast. Te nabożeństwa pasyjne zostaną odprawione w parafiach:
    - śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie (niedziela 1 marca o godz. 14),
    - św. Elżbiety w Cieszynie (poniedziałek 2 marca o godz. 17),
    - Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu (piątek 6 marca o godz. 18.15),
    - św. Stanisława w Andrychowie (niedziela 8 marca o godz. 19),
    - Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach (poniedziałek 9 marca o godz. 19.30),
    - katedralnej św. Mikołaja w Bielsku-Białej (piątek 13 marca o godz. 18.15).

    Szczegółowy program nawiedzenia Znaków ŚDM w diecezji:

    SOBOTA 28 LUTEGO - SKOCZÓW
    19.00 nabożeństwo oczekiwania, procesja na skoczowski rynek
    19.30 powitanie znaków ŚDM, procesja do kościoła
    20.00 Msza św. w kościele śś. Piotra i Pawła (bp Roman Pindel)
    21.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i uwielbienie Krzyża
    21.20 nabożeństwo światła
    22.00 Różaniec ze świętymi
    23.00 zakończenie adoracji

    NIEDZIELA 1 MARCA - SKOCZÓW, STRUMIEŃ
    Skoczów, kościół śś. Piotra i Pawła:
    6.30 Godzinki o Miłosierdziu Bożym
    7.00 Msza św. i adoracja krzyża dla seniorów i chorych
    9.00 Msza św. i adoracja krzyża dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej
    11.00 Msza św. i adoracja krzyża dla dzieci i rodzin
    12.30 czuwanie modlitewne młodzieży dekanatów skoczowskiego i jasienickiego
    14.00 Droga Krzyżowa ulicami Skoczowa (Kościelna, Bielska, Rynek, Ustrońska, Targowa,
    Mickiewicza, Objazdowa)
    16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    17.00 pożegnanie znaków ŚDM
    Strumień, kościół św. Barbary:
    18.00 powitanie znaków ŚDM
    Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania
    czuwanie młodzieży dekanatu strumieńskiego
    22.00 zakończenie czuwania

    PONIEDZIAŁEK 2 MARCA - STRUMIEŃ, CIESZYN
    Strumień, kościół św. Barbary:

    6.30 Różaniec
    7.00 Msza św. z kazaniem
    8.00 peregrynacja krzyża w szkołach gimnazjalnych dekanatu: Strumień, Chybie, Mnich, Drogomyśl, Ochaby, Pruchna, Kończyce Wielkie, Zebrzydowice
    15.00 Droga Krzyżowa w Strumieniu, prowadzona przez młodzież dekanatu
    16.15 pożegnanie znaków ŚDM
    Cieszyn, kościół św. Elżbiety:
    17.00 przywitanie znaków ŚDM przy kościele św. Elżbiety i rozpoczęcie Drogi Krzyżowej ulicami: Katowicką, Moniuszki, Szymanowskiego, Moniuszki, św. Jerzego, Hażlaską, Zamkową, Głęboką do kościoła św. Marii Magdaleny
    19.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera - kościół św. Marii Magdaleny
    20.30 Agapa w salach Szkół Katolickich
    21.00 czuwanie młodzieży - Apel Jasnogórski i modlitwa przy znakach ŚDM (okazja do spowiedzi św.)
    23.00-6.00 czuwanie prowadzone przez poszczególne parafie cieszyńskie: 23.00 - parafia św. Elżbiety, 0.00 - parafia św. Jerzego, 1.00 - parafia św. Marii Magdaleny, 2.00 - parafia Bobrek, 3.00 - parafia Krasna, 4.00 - parafia Mnisztwo, 5.00 - parafia Pastwiska

    WTOREK 3 MARCA - CIESZYN, USTROŃ
    Cieszyn, kościół św. Marii Magdaleny:

    6.30 parafialna Msza św.
    7.00 cicha adoracja
    8.00 parafialna Msza św.
    9.00 czuwanie prowadzone przez katechetów i młodzież szkół średnich
    15.00 czuwanie zakonne - ss. boromeuszki, 15.30 - ss. elżbietanki, 16.00 - oo. bonifratrzy, 16.30 - oo. franciszkanie,
    17.00 pożegnanie na rynku
    Ustroń, kościół św. Klemensa:
    18.00 przywitanie znaków ŚDM przed kościołem
    18.30 Msza św., czuwanie
    23.30 przejazd do parafii NMP Królowej Polski w Ustroniu-Hermanicach, czuwanie nocne

    ŚRODA 4 MARCA 2015 - USTROŃ, WISŁA, KONIAKÓW
    5.30 przejazd do parafii św. Klemensa w Ustroniu, czuwanie, zakończenie rekolekcji
    14.15 przejazd do parafii św. Alberta w Ustroniu-Zawodziu, czuwanie chorych i pensjonariuszy sanatoriów
    15.30 przejazd do parafii Wniebowzięcia NMP w Wiśle, czuwanie
    16.30 pożegnanie znaków ŚDM - wyjazd do Koniakowa
    Koniaków, kościół św. Bartłomieja:
    16.30 nabożeństwo oczekiwania
    17.30 powitanie znaków ŚDM
    18.00 Msza św. (bp Tadeusz Rakoczy)
    19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (siostry służebniczki NMP)
    20.00 czuwanie młodzieży
    21.00 Apel Jasnogórski
    21.30 Msza św. dla młodzieży dekanatu
    22.30 Droga Krzyżowa wokół kościoła

    «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    przewiń w dół