• facebook
 • rss
 • Błogosławieni i niesakramentalni

  Urszula Rogólska

  dodane 11.02.2015 02:17

  W aleksandrowickim kościele św. Maksymiliana dominikanin o. Mirosław Pilśniak będzie głosił rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

  Podczas niedawnego dorocznego spotkania duszpasterstwa osób żyjących w związkach niesakramentalnych oraz duszpasterstwa niewidomych i niedowidzących w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach (obie wspólnoty łączy osoba duszpasterza, ks. Krzysztofa Bojana, ale też codzienna wzajemna pomoc i modlitwa), gość spotkania, biskup Roman Pindel przywołał postać śp. ks. prof. Józefa Tischnera. Przypomniał jego cierpienie spowodowane chorobą nowotworową i słowa o cierpieniu wypowiedziane w czasie zmagań z bólem. "Nie uszlachetnia..." - miał powiedzieć ks. Tischner.

  - Pewnie nieraz słyszeliśmy w kościele słowa, które miały nas uspokoić, pocieszyć, podnieść na duchu, że "cierpienie uszlachetnia" - mówił bp Pindel. – W tamtym dniu wielki nasz profesor ks. Tischner był w takiej świadomości, kiedy stwierdził, że to cierpienie, które go dotknęło, nie może go uszlachetnić. Nie staje się lepszym, bliższym Bogu, nie bardziej zdolnym do miłości ludzi. Czy było inaczej kiedy zbliżał się do śmierci, kiedy bardziej wchodził w tajemnicę Bożego Miłosierdzia? Nie wiemy... Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jak łatwa pociecha, ale życzę wam, by to trudne doświadczenie waszego życia jednak was udoskonaliło, przybliżyło do Boga, przybliżyło w sposób czysty do innych ludzi, żeby sprawiło, byście mogli mówić: "Widzę sens tego wszystkiego. Jeżeli Bóg dał, to niech Bóg będzie uwielbiony...".

  Już wkrótce wszystkie osoby żyjące w związkach niesakramentalnych będą mogły posłuchać o drodze, która daje prawdziwe szczęście każdemu, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znalazł; każdemu, kto zdecyduje się, by na nią wyruszyć.

  - Już dziś zachęcam do takiego zaplanowania sobie czasu, by móc uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, które w sobotę 28 lutego i niedzielę 1 marca, w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach będzie prowadził dominikanin o. Mirosław Pilśniak - mówi ks. Krzysztof Bojan. - Temat tegorocznych rekolekcji: "Błogosławieni ubodzy, cisi, miłosierni...". Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego odkrywania drogi Błogosławieństw.

  W programie rekolekcji:

  - sobota 28 lutego, godz. 15.00 - Msza święta, konferencja, Droga Krzyżowa, a następnie spotkania indywidualne;

  - niedziela 1 marca, godz. 14.00 - Msza święta i konferencja.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół