• facebook
 • rss
 • Piłkarscy oldboje na drogach św. Jana Pawła

  Ewelina Cebrat

  dodane 16.12.2014 20:08

  Reprezentacja Polski „35” w futsalu rozegrała towarzyskie spotkanie z zawodnikami Franciszkańskiego Klubu Sportowego, działającego przy parafii w Rychwałdzie.

  Narodowa kadra gościła na Żywiecczyźnie w związku z projektem: „Śladami obecności świętego Jana Pawła II”, w ramach którego polska reprezentacja piłki halowej rozgrywa towarzyskie mecze w miejscach związanych z kultem papieża Polka. 

  Tym razem rywalem kadry była debiutująca w tym roku w żywieckiej B-klasie, młoda drużyna z Rychwałdu. Mecz rozegrano na hali sportowej w Łękawicy i zgodnie z oczekiwaniami, było to wielkie sportowe widowisko.

  Spotkanie otworzyło wspólne odśpiewanie hymnu, a słowo powitania wygłosili: kustosz rychwałdzkiego sanktuarium o. Bogdan Kocańda oraz prezes FKS-Rychwałd Wacław Oleś.

  Wizyta reprezentacji oldbojów przyciągnęła sporą widownię, która serdecznie dopingowała oba składy. Jak się okazało kibice rychwałdzkiej drużyny mogli liczyć nie tylko na ogrom sportowych emocji i wspaniałą atmosferę spotkania, ale także na wspólne przeżywanie radości zwycięstwa.

  Już po pierwszych minutach meczu okazało się, że Rychwałd zawalczy z reprezentacją jak równy z równym. Bowiem to właśnie gospodarze nadawali tempo gry i  dominowali w całej pierwszej połowie meczu.

  Ofensywa Rychwałdu zaliczała kolejne skuteczne akcje na bramkę gości, a zaskoczonym poziomem gry kadrowiczom wciąż nie udawało się pokonać obrony gospodarzy. Na koniec pierwszej połowy FKS-Rychwałd prowadził 5:0.

    Gospodarze meczu z reprezentantami Polski oldbojów
  archiwum FKS-Rychwałd
  Po przerwie oldboje skupili się na odrabianiu strat i odzyskiwaniu swojej pozycji faworyta.

  Na pierwszy plan wysunęły się umiejętności i doświadczenie kadrowiczów. Mistrzowsko prowadzone akcje i dynamika gry sprawiły, że na kilka minut przed końcem spotkania reprezentacja wyrównała wynik.

  Rychwałdzcy piłkarze jednak z ogromną determinacją toczyli bój o zwycięstwo i do ostatnich sekund walczyli o każdy metr boiska.

  W końcówce spotkania strzelili wyczekiwanego gola, ustalając wynik spotkania na 6:5.

  Reprezentacja Polski „35”  (powyżej 35 lat) w futsalu istnieje od czerwca 1995 r., a od 2010 r. jest oficjalną drużyną PZPN.

  Piłkarską podróż śladami św. Jana Pawła II, rozpoczęła w maju, rozgrywając towarzyski mecz w Wadowicach. Cykl sportowych spotkań ma zwieńczyć wizyta reprezentacji w Watykanie, jesienią przyszłego roku.

  Towarzyskie spotkanie z Rychwałdem, to dla oldbojów 21. mecz rozegrany w ramach tego przedsięwzięcia, zorganizowanego  dla uczczenia kanonizacji papieża Polaka.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół