• facebook
 • rss
 • Piechotą do domu Matki

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 24.06.2014 16:03

  Pół tysiąca uczniów przeszło w pielgrzymce do Hałcnowa.

  Uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku-Białej przeszli w dziękczynnej pieszej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Szkolna wędrówka ma już 10-letnią tradycję. Tym razem jej gościem był bp Piotr Greger, który przed wyruszeniem w drogę pobłogosławił uczestników peregrynacji.

  - Idziecie, żeby pomodlić się w domu Matki - zwrócił się do pielgrzymów. - Pamiętajcie o podziękowaniu za kończący się rok szkolny!

  We wtorek 24 czerwca w największej szkole podstawowej w Bielsku-Białej nie było zajęć dydaktycznych. Kilkanaście minut po 10.00 za krzyżem procesyjnym, niesionym przez uczniów, którzy w miejscowej parafii św. Jana Chrzciciela pełnią posługę ministrancką, ruszyła licząca ponad pół tysiąca osób pielgrzymka.

  Wraz z uczniami szli także nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i dziadkowie. Wielu z nich czekało na grupę i dołączało do niej na trasie przemarszu. Trasa wiodła osiedlowymi i bocznymi drogami, by uniknąć samochodów i zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom.

  W Hałcnowie młodzi pątnicy i ich opiekunowie wzięli udział w Mszy św., której przewodniczył katecheta szkolny ks. Włodzimierz Caputa.

  Szkoła nr 29 nosi imię Janusza Korczaka. Na czele grupy pielgrzymów, obok krzyża, niesiono także znak z jej nazwą i podobizną patrona.

  Wcześniej podobne peregrynacje organizowano także na początku roku szkolnego. Miały one wówczas charakter błagalny i stanowiły okazję do duchowego zawierzenia pracy dydaktycznej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół