• facebook
 • rss
 • Słodki koncert - już w piątek

  Ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 04.06.2014 12:01

  Studenci śpiewają, uczniowie pieką ciastka, a wszystko to dla hospicjum.

  Już w piątek 6 czerwca o 18.30 w kościele Trójcy Świętej w Bielsku-Białej będzie można posłuchać koncertu w wykonaniu chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej pod dyrekcja Jana Borowskiego.

  Po koncercie będzie można wesprzeć - choćby niewielką ofiarą - hospicjum, które czeka teraz kosztowny proces wyposażenia w podstawowe sprzęty. I będzie jeszcze dla każdego coś słodkiego: specjalnie na tę okazję uczniowie bielskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych pieką kruche ciasteczka.

  W powstającym w Bielsku-Białej hospicjum stacjonarnym im. Św. Jana Pawła II trwają już prace wykończeniowe. W tych dnia trwa montaż glazury i armatury łazienkowej.

  Rozpoczął się także bardzo kosztowny etap wyposażenia placówki w niezbędny sprzęt. Dzięki pomocy bp. Pawła Anweilera, zwierzchnika diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewagelicko-Augsburskiego, hospicjum otrzymało już 20 łóżek.

  W budowanym hospicjum trwają prace wykończeniowe, m.in. układana jest glazura. Trwa montaż armatury łazienkowej. Dzięki ks. Pawłowi Anweilerowi, biskupowi diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, hospicjum otrzymało już 20 specjalistycznych łóżek.

    Chór bielskiej ATH po raz pierwszy koncertował dla hospicjum już w 2007 roku. Niespełna pół roku temu przeprowadzono... eksperyment, łącząc występ chóru ze słodkimi pamiątkami.

  Tak nawiązała się współpraca - na rzecz hospicjum - akademickiego chóru i bielskiego „gastronoma”, którego uczniowie i nauczyciele przygotowani cały zestaw słodkich, pięknie zdobionych serc.

  Podczas styczniowego koncertu udało się zebrać około 3,5 tysiąca złotych. To koszt jednego, specjalistycznego łóżka, dla przyszłych podopiecznych hospicjum.

  Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej od 10 lat wspiera ruch hospicyjny poprzez wolontariuszy.

  Uczniowie „Gastronoma” prowadzą kwesty w centrach handlowych, zbiórki datków wśród uczniów, nauczycieli i rodziców, przygotowuje - celem wsparcia hospicjum - kiermasze ozdób, kartek świątecznych i słodkich wypieków.

  Piątkowy słodki koncert w kościele Trójcy Świętej otwiera czerwcowy cykl imprez, wspierających Hospicjum Św. Jana Pawła II. 16 czerwca odbędzie się podsumowanie 10. edycji akcji „Pola Nadziei”, zaś w sobotę 21 czerwca w bielskim Parku Słowackiego zaplanowano Festyn dla Hospicjum.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół