Modlitwa i muzyka dla św. Jana Pawła II

Alina Świeży-Sobel

dodane 03.05.2014 07:20

- W związku z tym, że mamy wyjątkowy rok z kanonizacją św. Jana Pawła II - naszego Apostoła Bożego Miłosierdzia - to i koncert będzie wyjątkowy - zapowiadał Piotr Mirecki, jeden z organizatorów "Pielgrzymo-grania".

To czuwanie modlitewne z muzyką w Wysokiej jest już stałym punktem łagiewnickiego pielgrzymowania. Ale - jak zgodnie podkreślali jego współorganizatorzy - Piotr Mirecki, muzyk zespołu "Dzień Dobry" i ks. Mikołaj Szczygieł, który podczas koncert podjął się obowiązków współprowadzącego - w tym roku koncert pomyślany był wyjątkowo jako koncert tematyczny, poświęcony głównie św. Janowi Pawłowi II.

- Zaczniemy oczywiście od orędzia, które głosił, czyli od tematu Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny, ale znajdziemy też miejsce na inicjatywę, którą Jan Paweł II rozpoczął w 1985 r. czyli spotkanie młodych podczas Światowych Dni Młodzieży. Chodzi o zbliżające się w 2016 roku spotkanie z ojcem świętym Franciszkiem - mówi ks. Mikołaj. - Spotkanie z młodzieżą było dla Jana Pawła II takim momentem, w którym młodzi mieli rozpoznać i świadczyć o Chrystusie jako Odkupicielu Człowieka - który jest miłosierny i miłosierdzie przynosi. Te wszystkie trzy tematy chcemy wyeksponować podczas tego czuwania.

- Przygotowywany był kilka miesięcy, ale chodzi o to, żeby udało nam się pokazać w nim św. Jana Pawła II takiego, jakim był był: przede wszystkim radosnego, uśmiechniętego, energicznego. Mamy nadzieję, że tacy będziemy wszyscy podczas tego koncertu, w którym wystąpi wspaniała młodzież z Oświęcimia, Bielska-Białej, Kaniowa, a także gospodarze z Wysokiej, klerycy i muzycy, których zaprosiliśmy do wspólnego śpiewania - zapowiada Piotr Mirecki.

Zgodnie z zapowiedziami, był czas i na modlitwę przy hałcnowskiej ikonie Matki Bożej, którą rozpoczęli klerycy odśpiewaniem Litanii Loretańskiej, a także na radosne uwielbienie Boga Pieśnią, przeplatane przypomnieniem epizodów z życia Jana Pawła II oraz fragmentów "Dzienniczka" św. Faustyny.

Całość zaprezentowano na scenie przy kościele w Wysokiej, a zgromadzeni u stóp kościelnego wzgórza pielgrzymi i mieszkańcy modlili się i bawili wspaniale...

 

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
przewiń w dół