• facebook
 • rss
 • Dwaj faceci nie mają dzieci!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 14.03.2014 23:40

  Uczestnicy Marszu dla życia i rodziny przeszli ulicami Bielska-Białej.Zaczęli od modlitwy w intencji poszanowania życia i wartości rodziny. Później apelowali o prawo dla dzieci do życia w tradycyjnej rodzinie.

  Ulicami Bielska-Białej przemaszerowali obrońcy życia i rodzin. Szli rodzice z małymi dziećmi, młodzież, kapłani, parlamentarzyści, samorządowcy. - Docenić trzeba zwłaszcza fakt, że inicjatywa organizacji tego marszu wyszła od ludzi młodych, którzy czują potrzebę zamanifestowania swojego poparcia dla wartości tradycyjnej rodziny - podkreślał z uznaniem ks. prał. Franciszek Płonka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

  Szli modląc się i wznosząc okrzyki: „Niższe podatki dla ojca i matki”, „Dobrze wychowane dzieci to twój filar trzeci”, „Chłopak, dziewczyna: normalna rodzina”, „Dwaj faceci nie mają dzieci!”, „W rodzinie siła - w gender mogiła”, „Dzieci skarbem, a nie garbem”.

  - Pierwszym darem, jaki otrzymaliśmy od Boga, jest dar życia. Możemy go tylko przekazywać i nikt z nas nie jest panem życia. Człowiek realizuje swoje powołanie, gdy staje się sługą życia - mówił ks. prał. Krzysztof Ryszka w homilii, przestrzegając przed próbami manipulacji życiem i podporządkowaniu im zasad prawnych.

  - Przypominamy dziś światu, że chrześcijańska rodzina stoi zawsze na straży życia, że jesteśmy za człowieczeństwem i obroną jego godności. I za naturalnym zadaniem, jakie mają do spełnienia mężczyzna i kobieta. Nasza droga przez życie będzie sensowna, gdy będzie to Boża droga.

  - Opowiadamy się za życiem, za człowieczeństwem przeżywanym w Bogu. Marsz niech będzie odpowiedzią na wezwanie Chrystusa: - Pójdź za Mną! – mówił ks. prał. Franciszek Płonka, diecezjalny duszpasterz rodzin, który przewodniczył rozpoczynającej marsz koncelebrowanej Eucharystii w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  - Cieszymy się, że mogliśmy dać również taki wyraz naszego poparcia dla życia – mówili rodzice małej Milenki z zespołem Downa, maszerując całą rodziną pod transparentem: „Chrześcijańska rodzina stoi na straży życia”.

  Inicjatorem manifestacji było Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko-Biała oraz Wspólnoty Różańcowe Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

  W tegorocznych marszach dla życia i rodziny w Polsce zwraca się uwagę na kwestię znaczenia rodziny dla kondycji społeczeństwa. Służy temu hasło: „Rodzina obywatelska – rodzina, wspólnota, samorząd”, które wskazuje, że rodzina jest jednym z fundamentalnych elementów wspólnoty lokalnej.

  24 marca o 18.00 w bielskiej katedrze uroczyste obchody Dnia Świętości Życia rozpocznie krótka konferencja, po której sprawowana będzie Eucharystia połączona z przyjęciem lub przedłużeniem modlitwy duchowej adopcji życia nienarodzonych.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół