• facebook
 • rss
 • Szkoły z Podbeskidzia w śląskiej czołówce

  Urszula Rogólska

  dodane 15.01.2014 13:14

  W pierwszej dwudziestce najlepszych liceów województwa śląskiego aż dziewięć znajduje się w Bielsku-Białej i Cieszynie. Niestety nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu ogólnopolskiego.

  V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej,

  Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

  III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach

  i bielskie placówki na kolejnych trzech miejscach: LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja,

  III LO im. Stefana Żeromskiego,

  LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego - to czołówka w tegorocznym rankingu liceów województwa śląskiego, przygotowanym przez "Perspektywy".

  W pierwszej śląskiej dwudziestce znalazły się także:

  Dwujęzyczne LO im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej (miejsce 13),

  Katolickie LO im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie (17),

  I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej (18)

  oraz I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie (19).

  Na dalszych miejscach w pierwszej pięćdziesiątce uplasowały się: bielskie IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN (32), cieszyńskie II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (36), LO Zgrom. Córek Bożej Miłości im. Fr. Lechner (47).

  W zestawieniu techników w województwie śląskim bezapelacyjnym liderem jest Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Technikum nr 1 w ZS Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu przyznano 5. miejsce, Technikum Weterynarii "SOKRATES" w Bielsku-Białej - 12.

  W rankingu ogólnopolskim liceów najlepsza szkoła Podbeskidzia i województwa śląskiego - V LO - znalazła się na 55. miejscu, a tuż z nim, na 56. miejscu - Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie (w podrankingu maturalnym cieszyńska szkoła zajęła jednocześnie najlepsze w województwie miejsce 49., a bielska "Piątka" - 74.).

  Pierwszą setkę podrankingu maturalnego w Polsce zamykają LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja i LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej (w ogólnym rankingu miejsca 96. i 103.)

  Spośród techników Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego zajęło w kraju 21. miejsce i jednocześnie 6. w podrankingu maturalnym.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół