• facebook
 • rss
 • O kolędowaniu na Złotych Łanach i... Karaibach

  Urszula Rogólska

  dodane 05.01.2014 23:03

  W bielskiej parafii św. Józefa, współpracownicy misyjni z całej diecezji spotkali się przy opłatku. Ich gościem była także Ola Grzbiela, misjonarka pracująca od ośmiu lat w Gwatemali.

  - Kiedy pierwszy raz odwiedzili mnie przyjaciele z Polski, na Karaibach (wiem, wiem, szumnie to brzmi, a Karaiby to po prostu piasek i cieplejsze morze), stojąc po kolana w tej ciepłej wodzie zapytali mnie o czym marzę. Choć to był lipiec powiedziałam bez zastanowienia: "Zaśpiewajcie mi >>Do szopy!"<<". I to lipcowe kolędowanie na trzy głosy zapamiętam na zawsze! - śmieje się Ola Grzbiela, misjonarka pracująca w Ameryce Środkowej, na przedmieściach Guatemala City.

  Ola była jednym z gości opłatkowego spotkania Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, na które do bielskiej parafii św. Józefa zaprosił współpracowników misyjnych ks. Stanisław Budziak, kierujący DDM. Wszyscy dziękowali za obecność także rodzicom Oli, a także panu Stanisławowi Pytraczykowi - tacie ks. Jerzego Pytraczyka, misjonarza w Tanzanii.

  Był czas na świąteczno-noworoczne życzenia, podziękowania za pracę "na drugim froncie misyjnym", wspólne kolędowanie, dzielenie się pomysłami wspierania misji i misjonarzy, a także świadectwo Oli z pracy w Gwatemali.

  W modlitwie pamiętano o sześćdziesięciorgu misjonarzach pochodzących z Podbeskidzia. - Wśród nich większość to osoby zakonne - mówi ks. Stanisław Budziak. - Ola i Gabrysia Filonowicz pracująca w dżungli amazońskiej w Peru, to dwie nasze świeckie przedstawicielki na misjach.

  Jak wyjaśnia ks. Budziak, dwa razy w roku - w styczniu i czerwcu - współpracownicy misyjni z całej diecezji spotykają się razem. Dodatkowo w siedmiu parafiach odbywają się również rejonowe spotkania misyjne. Najbliższe - 8 lutego o godz. 9.00 w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie i 15 lutego o 8.00 w parafii św. Macieja w Andrychowie.

  O swojej pracy w Gwatemali Ola Grzbiela opowie także w niedzielę 9 lutego na Mszach św. w kościele św. Józefa na Złotych Łanach. Natomiast o 17.00 w salce parafialnej będzie można spotkać się z Olą i obejrzeć prezentację multimedialną o gwatemalskiej placówce misyjnej bielszczanki.

  O pracy misyjnej Oli pisaliśmy m.in. w tekście Niebieskooka bielszczanka w Gwatemali i Plecak pełen czekolady

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół