• facebook
 • rss
 • Dołączcie do nas!

  Urszula Rogólska

  dodane 07.12.2013 06:30

  - Rodziny, samotni, siostry zakonne, księża - dołączcie do nas! - zachęcają cieszyniacy i zapraszają na rynek swojego miasta. Start marszu dla życia i rodziny 8 grudnia o 13.30.

  O tym, dlaczego wybierają się na I Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny, opowiadają mieszkańcy Cieszyna, zapraszając jednocześnie wszystkich mieszkańców diecezji bielsko-żywieckiej i nie tylko: - Dołączcie do nas! Pokażmy, że jest nas wielu! Pokażmy, że fakt, iż chcemy żyć z Jezusem w centrum naszej codzienności, nie jest czymś nienormalnym.

    Jadwiga Matuszewska
  Urszula Rogólska /GN
  Jadwiga Matuszewska

  Na marsz wybieram się razem z mężem, będzie też nasz syn ze swoimi młodymi przyjaciółmi. Córki nie będzie tylko dlatego, że jest za granicą.

  Dlaczego chcemy uczestniczyć w tym wydarzeniu? W mojej rodzinie dostałam dar wychowania w wierze chrześcijańskiej. Razem z mężem jesteśmy małżeństwem od 40 lat i - jeśli taka będzie wola Boża - chciałabym, żeby moje dzieci także stworzyły szczęśliwe i trwałe małżeństwa i rodziny.

  W czasie Adwentu wielu z nas wraca do idyllicznego czasu dzieciństwa, wspominamy święta w rodzinnych domach. A niektórym później połamały się życiorysy i ten czas staje się czasem udręki i cierpienia - bo nie mają tego, co kiedyś dawało im pokój i szczęście. W tym czasie odnotowuje się wzrost liczby samobójstw i depresji. Na marszu chcemy pokazać, że to zdrowa rodzina jest siłą, która jest wsparciem dla każdego człowieka przez całe życie.

    Lek. med. Adam Kuźnik
  Urszula Rogólska /GN
  lek. med. Adam Kuźnik

  Podziwiam organizatorów marszu za to przedsięwzięcie. Kiedy poprosili mnie, żebym jako lekarz podczas przemarszu wygłosił świadectwo na temat: "Dar życia lub prawo do dziecka: co daje naprotechnologia", zgodziłem się od razu. Jestem przekonany, że aby nasze rodziny były szczęśliwe, potrzebują oparcia w takim społeczeństwie, w którym obraz rodziny będzie kształtowany w sposób, jaki dla nas jest oczywisty. To znaczy, że naturalnym zjawiskiem jest to, iż kobieta łączy się z mężczyzną, mąż z żoną, że razem mają dzieci.

  Zachęcam do udziału w marszu szczególnie rodziny - żeby doceniły fakt, że są rodziną, żeby rodzice umocnili się w przekonaniu, że mają prawo wychowywać swoje dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem. Przybądźmy po to, żeby zobaczyć się nawzajem, że jest nas wielu, myślących podobnie.

    Sabina Słowik
  Urszula Rogólska /GN
  Sabina Słowik

  Wybieram się na marsz, aby bronić życia i godności rodziny - mojej własnej - wszystkich rodzin, które znam i tych, które chcą stawiać Pana Boga w centrum swojego życia.

  Idę, żeby powiedzieć wszystkim rodzinom, że tylko w Bogu jest siła naszych rodzin, że tylko Pan Bóg może je przemieniać i prowadzić najlepszą drogą.

  Organizatorzy marszu poprosili mnie, żebym dała świadectwo o tym, co Pan Bóg zrobił w moim życiu, co zrobił z moim małżeństwem. Długo żyłam bez Pana Boga - w konkubinacie przez 16 lat. Trzy lata temu zawarliśmy sakrament małżeństwa. Chciałabym zachęcić do nowego spojrzenia na sakramentalne małżeństwo.

  Na marsz wybieram się z najbliższymi i z przyjaciółmi ze wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji "Zacheusz". A przede wszystkim - z Panem Bogiem w sercu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  • marzenamarzena
   13.02.2011 07:31
   Piękno jest także w nas samych...
   Tylko, że często o tym nie pamiętamy...
   A szkoda... Jesteśmy piękni, świat jest piękny, codziennie spotykam pięknych ludzi. Niedawno widziałam jedną panią - staruszkę - w okularach, siwiutka, szła o lasce, jaka ona była piękna...
   a co dopiero piękno, którego nie widziałam...
  • Estera
   13.02.2011 11:58
   "Lecz głosimy tajemnicę mądrości, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata;"

   1 Kor 2,6-10

   Karmisz mnie Boże, pokarmem swej mądrości, bym nie szukała tego co tu, bym smakowała tego, co zaspokoi bez końca, co mym życiem w Tobie nieustannym.
  • HELENA
   13.02.2011 13:03
   Oko nie widziało,ani ucho nie słyszało,ani serce człowieka nie zdołało pojąć jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.
   Panie aby każda moja chwila--myśl,mowa była najgodniejsza najpiękniejsza.
   Piękno naszego serca to wpatrywać się Pana Jezusa Stwórcę i Zbawiciela ,abym mogła przyjąć rzeczy które przygotował dla mnie...
   ku Jego chwale.

  • grazka
   13.02.2011 22:29
   A jak łatwo to piękno zniszczyć słowem, gestem czy nawet uderzeniem i nie dostrzec nawet że się zniszczyło
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół