• facebook
 • rss
 • "Amman" i kręcimy do Fatimy

  Urszula Rogólska

  dodane 12.11.2013 12:37

  Wiara w języku hebrajskim to "amman" - przylgnięcie, zjednoczenie, węzeł. O takiej wierze chcą mówić wszystkim uczestnicy projektu "Rozkręć wiarę" w Żywcu.

  Kiedy na scenie Miejskiego Centrum Kultury siostra Daria Dobrowolska serafitka wymieniała liczby: 6, 12, 7 plus 2, 38 i liczbę zupełnie nieznaną nikomu, wszyscy już wiedzieli, że nie podaje wyników ostatniego losowania totolotka. To były liczby osób, które zaangażowały się w niezwyczajny wakacyjny projekt: "Rozkręć wiarę - na wierze się nie przejedziesz", któremu przewodzili księża z żywieckiej konkatedry - Grzegorz Kierpiec i Piotr Niemczyk. W czasie wakacji - w Roku Wiary - żywczanie ruszyli ze swojego miasta zaczerpnąć ze źródła - do Rzymu.

  Sześcioro rowerzystów pojechało tam przez Bałkany, dwanaścioro - przez Węgry, Austrię i Włochy, siedmioro - w PrayBusie, samochodzie-kaplicy , (razem z niezwyczajną dwójką pasażerów: relikwiami  bł. Jana Pawła II i bł. s. Małgorzaty Łucji Szewczyk), 38 - autokarem. A nieznana liczba to tzw. "PrayBus przestworzy" - bo każdy mógł jednoczyć się na modlitwie z pielgrzymami o wyznaczonych porach dnia.

  W czasie spotkania w MCK-u uczestnicy wyprawy zaprezentowali filmy i zdjęcia z wyprawy, dzielili się swoimi świadectwami. A razem z nimi na scenie występował ewangelizacyjny zespół "Zastępy Pana" z Łodygowic.

  Zaprezentowano także najnowszy pomysł - wyprawy w 2014 roku. To projekt: "Rozkręć wiarę z nadzieją". Pojadą z Żywca do Fatimy w Portugalii. Trasa liczy ponad 4 tys. km i zajmie około 35 dni.

  - Pielgrzymka długa i trudna, bowiem wymaga tego intencja - wyjaśnia ks. Grzegorz Kierpiec. - Młodzi zaangażowani w "Rozkręć wiarę z nadzieją" chcą modlić się tym razem za wszystkich, którzy mają problem z wiarą. Nadzieja, o którą woła św. Piotr w obliczu cierpienia, załamania wiary - staje się dla nas tym, co ożywia Kościół w obliczu dramatu zgorszenia. Dlatego modlimy się i pielgrzymujemy fizycznie i duchowo po nadzieję, którą chcemy uzasadniać, każdemu kto zapyta: Gdzie jest Bóg?

  Pojadą rowerzyści, ale pojedzie także 56 młodych osób w autokarze. Spotkają się w bazie, w Lourdes. Stamtąd autokar wyruszy w stronę Żywca przez Turyn, a rowerzyści przez Santiago de Compostela do Fatimy.

  Już dziś zapraszają do udziału wszystkich chętnych - z nadzieją - że będzie ich jeszcze więcej niż w tym roku. Wszelkie szczegóły zamieszczają na swojej stronie: http://rozkrecwiare.pl/

  Ale "Rozkręć wiarę", to nie tylko rowery.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół