• facebook
 • rss
 • Św. Michał Archanioł już zawitał w Beskidy

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 17.08.2013 11:00

  W piątek 16 sierpnia wieczorem cudowna figura św. Michała Archanioła dotarła do michalickiej parafii w Pewli Małej. Uroczyste powitanie przygotowali duszpasterze i wierni świeccy.

  Do świątyni wnieśli figurę strażacy. W niedzielę o 18.00 figura nawiedzi bielską świątynię św. Maksymiliana.

  Już po 17.00 wierni z Pewli zgromadzili się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na modlitewnym oczekiwaniu. O 18.00 w asyście policyjnej samochód-kaplica dotarł na parafialny dziedziniec, gdzie przy dźwiękach orkiestry odbyło się pierwsze powitanie nawiedzającej parafię figury - znaku obecności św. Michała Archanioła. - Już ponad 150 dni św. Michał jest w Polsce - przypominał ks. Rafał Szwajca CSMA, czuwający nad przebiegiem peregrynacji. - Figura, wykonana z białego marmuru, przedstawia Księcia Wojsk Niebieskich w stroju rzymskiego legionisty, z mieczem, którym broni nas od złego.

  W uroczystej procesji ze sztandarem parafii przeniesiono figurę do kościoła, gdzie proboszcz ks. Kazimierz Joniec nałożył koronę na głowę św. Michała Archanioła - na znak rozpoczęcia peregrynacji w parafii, a delegaci wiernych wypowiedzieli słowa powitania. - Obdarz nas odwagą, zapałem, jednością i miłością. Daj nam serce słuchające i gotowe pójść na twoim głosem. Święty Michale Archaniele, w twoje ręce składamy dzieło odnowy naszych serc, rodzin i całej - prosili parafianie.

  - Możemy się cieszyć Twoją obecnością przez trzy kolejne, święte dla nas dni. Przychodzisz do nas pełen mocy i łaski. Wskazujesz nam Boga jako źródło wszelkiego dobra, miłości, prawdy, piękna. Wiemy, że jeśli tylko nie zabraknie nam wiary, możesz nam pomóc, a nawet uzdrowić, uleczyć - dodawał proboszcz.

  Wraz z figurą do Pewli dotarł ks. Krzysztof Stanula, michalita, który poprowadzi parafialne czuwania modlitewne i konferencje na temat św. Michała Archanioła.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół