• facebook
 • rss
 • Jestem tylko narzędziem

  Urszula Rogólska

  dodane 11.08.2013 11:32

  Siedem tysięcy osób z całej Polski i z zagranicy przyjechało do Rychwałdu na całodniowe rekolekcje: "Panie, uzdrów mnie", które głosił ks. John Bashobora z Ugandy.

  - Nasi znajomi byli w Bielsku-Białej na spotkaniu z ks. Johnem Bashoborą przed rokiem. Byli zachwyceni i zafascynowani tym, jak można głosić Pana Jezusa Zmartwychwstałego - że On żyje i działa tak, jak jest to napisane w Ewangeliach i Dziejach Apostolskich; że to nie tylko opowieści z dawnych czasów. Dlatego i my postanowiliśmy tu dziś być - umocnić naszą wiarę, doświadczyć takiego spotkania - mówią Magda i Piotr Śliczni, którzy przyjechali do Rychwałdu na rekolekcje „Panie, uzdrów mnie” ze swoją siedmiomiesięczną córeczką Wiktorią. - Pan przymnożył nam tu wiary. Dla nas najbardziej niezwyczajna była sytuacja, kiedy ks. John modlił się o dar modlitwy w językach i dar śmiechu dla wszystkich obecnych tu ludzi. To było tak niesamowite, bo i nas to dotknęło!

  10 sierpnia od rana, na błonia przy sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie przybywały samochody i autokary z różnych części Polski i z zagranicy. Siedem tysięcy osób chciało doświadczyć uzdrawiającej mocy Jezusa Zmartwychwstałego, którego głosi ks. John. - Bądź wytrwały w modlitwie o swoje zdrowie i w tych sprawach, o które prosisz Jezusa. Proś i proś. Nie ustawaj! - mówił rekolekcjonista z Ugandy siedmiu tysiącom uczestników całodziennych rekolekcji: „Panie, uzdrów mnie” w Rychwałdzie, przypominając spotkanie Jezusa w niewidomym z Betsaidy.

  Kiedy przyprowadzono go do Jezusa, On nie uzdrowił go od razu - dotknął jego oczu śliną zmieszaną z błotem i dwukrotnie położył na niego ręce. Za pierwszym razem człowiek tylko przejrzał, za drugim już widział doskonale. - Jezus chce nas nauczyć tego, żeby nie ustawać w modlitwie; być wiernym i wytrwałym - mówił ks. John Bashobora.

  - Nasze cierpienie pokazuje cierpienie Jezusa Chrystusa. Spotykamy się tu, aby wejść w Jego rany, bo On już powiedział na krzyżu: „Wykonało się”, On już zabrał wszystkie nasze choroby i cierpienia - umarł, ale i zmartwychwstał! Możemy już nie cierpieć - bo w Jego ranach jest nasze zdrowie. Powtarzaj: „W Jego ranach jestem uzdrowiony!” - zachęcał ks. John.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  • fr_giovanni
   15.08.2013 09:09
   Konferencja I - http://www.youtube.com/watch?v=01xbXbgDRL0 - 1 godz 14 min

   Konferencja II - http://www.youtube.com/watch?v=mik-tGf1Nbw - 1 godz 46 min

   Konferencja III - http://www.youtube.com/watch?v=eMFhA6cTZ74 - 2 godz 28 min
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół