• facebook
 • rss
 • Parafia-stulatka w Ujsołach

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 14.05.2013 23:47

  To było wydarzenie stulecia: na jubileuszowe obchody przybyli nie tylko parafianie, ale także liczni goście. O stuletniej historii przypominały liczne pamiątki, a wyrazem wielkiej wdzięczności dla Boga i poprzednich pokoleń była i modlitwa, i wspólna zabawa.

  Świętowanie przybrało różne formy: od refleksji nad historią przy oglądaniu archiwalnych zdjęć na wystawie w kościele i w pamiątkowym albumie, przez modlitwę dziękczynną połączoną z poświęceniem ufundowanego przez parafian ołtarzowego tryptyku.

  Padło wiele słów wdzięczności, a tuż po zakończeniu uroczystości w kościele rozpoczęła się przygotowana z wielkim rozmachem parafialna biesiada: Piknik Rodzinny, z bogatym programem artystycznym. Całość zakończył ogień rozpalonej już nocą Hudy - potężnego ogniska.

  Przygotowania do obchodów jubileuszu parafii trwały od października 2012 roku i obejmowały gromadzenie materiałów do publikacji kalendarza parafialnego na rok 2013, wystawy fotograficznej "Kadry z przeszłości" i albumu "Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi". - To będą piękne pamiątki dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń - mówili starsi parafianie, ze wzruszeniem sięgając po jubileuszowe wydawnictwa. Ogłoszone zostały także konkursy związane ze 100-leciem wspólnoty parafialnej.

  Najważniejszym punktem jubileuszowych uroczystości w parafii św. Józefa Robotnika w Ujsołach była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Rakoczego przez księży, którzy pracowali w ujsolskiej parafii oraz kapłanów pochodzących z Ujsół. Na zakończenie tej liturgii bp Rakoczy poświęcił jubileuszowy dar parafian i duszpasterzy: tryptyk umieszczony w głównym ołtarzu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół