W domu błogosławionego Jana Pawła II

Alina Świeży-Sobel

dodane 04.05.2013 19:10

W Łagiewnikach pielgrzymi najpierw zatrzymali się przy jego relikwiach w powstającym Sanktuarium i Centrum bł. Jana Pawła II.

Tu pielgrzymów powitał uroczyście ks. prał. Jan Kabziński, który przedstawił ideę towarzyszącą budowie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!”, Sanktuarium bł. Jana Pawła II i jego domu, a także dotychczasowe życie tego miejsca.

- Jan Paweł II nie miał nigdy własnego domu, począwszy od rodzinnych Wadowic, gdzie żył z rodzicami w wynajętym mieszkaniu, po Pałac Apostolski, w którym mieszkał jako papież. Dlatego teraz budujemy dla niego dom - takie szczególne miejsce, do którego się wraca, bo zostawiło się w nim cząstkę swego serca, bo chce się spotkać tych, których się kocha. Ten dom bł. Jana Pawła II to będzie takie miejsce, do którego będziemy wracać, przychodzić nie tylko po to, by zobaczyć pamiątki czy powspominać, ale po to, aby spotykać się z nim, bł. Janem Pawłem II. Wiele osób już mówiło, że doświadczyło w tym sanktuarium jego obecności. Tego wam życzę - mówił ks. prał. Kabziński.

W sąsiedztwie sanktuarium stoi już dom wolontariatu, gdzie szkoli się wolontariuszy pomagających chorym i cierpiącym w hospicjach i na oddziałach paliatywnych. W przyszłości będzie też szpital rehabilitacyjny, dostępny dla wszystkich. Obok sanktuarium działa też Instytut Jana Pawła II, zajmujący się krzewieniem pamięci, aby młode pokolenia poprzez kulturę i sztukę poznawały postać błogosławionego papieża. Rozpoczęła się już budowa Muzeum Jana Pawła II. Będą w nim pamiątki po nim, a także multimedialna ekspozycja dla młodych ludzi. W przyszłości powstaną też: dom rekolekcyjny, dom księży emerytów, dom pielgrzyma i centrum kongresowe.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
przewiń w dół