• facebook
 • rss
 • Piłkarze zagrali dla Klaudii

  Urszula Rogólska

  dodane 29.03.2013 10:38

  Siedem drużyn piłkarskich zagrało w III Turnieju Charytatywnym „Dla szczęścia dzieci” dla Klaudii Pająk. Rozgrywki zorganizowała pisarzowicka Fundacja „Krzyż Dziecka”.

  – Mamy halę do rozgrywania turniejów, mamy chłopaków chętnych do gry. Chcieliśmy więc dołożyć naszą kolejną cegiełkę, zorganizować turniej i pomóc Klaudii – mówi Grzegorz Cieślak z Fundacji „Krzyż Dziecka. – To dla nas oczywista sprawa, że trzeba pomóc jej rodzicom . Dla takich celów działamy. Po raz kolejny skorzystaliśmy więc z życzliwości dyrekcji Gimnazjum im. Jana Pawła II, które udostępniło nam halę sportową.

  Pod koniec ubiegłego roku historię 6-letniej Klaudii, walczącej z neuroblastomą IV stopnia zaawansowania – nowotworem złośliwym, usłyszało wiele osób. Dziewczynka przeszła cały program leczenia dostępnego w Polsce, nie miała nowych objawów choroby. Miała jednak tylko 30 proc. szansy na to, że nie nastąpi jej nawrót. Od polskich lekarzy Izabela i Jacek Pająkowie, rodzice Klaudii, dowiedzieli się o możliwości skutecznego leczenia jej przeciwciałami anty-GD2 i interleukiną w klinice w Niemczech. Przerażał koszt – 120 tys. euro. W Polsce to leczenie nie jest dostępne i nie refunduje go NFZ. Rodzice Klaudii postanowili walczyć. Dziś Klaudia jest po dwóch z pięciu cykli programu. Leczenie przynosi bardzo dobre efekty. Cieszą się państwo Pająkowie, cieszą się także lekarze.

  Trzeba jednak zebrać brakującą sumę pieniędzy. Zbiórkę na leczenie Klaudii prowadzi Fundacja „Iskierka”. Na koniec lutego zebrano 466.928 zł. Brakowało jeszcze 133.072 zł. Dzięki uczestnikom turnieju znowu udało się zmniejszyć tę kwotę!

  Do Pisarzowic przyjechało siedem drużyn. Po raz kolejny zwyciężyła ekipa Milano Wilamowice, przed FC Pumba, SPPP Bielsko-Biała, Drink Team Pisarzowice, Solidarność MZK Bielsko-Biała, UKS Sokół i Wioślarzami Widmo Bestwina.

  – To ważne, że mieszkańcy całej gminy, a także sąsiednich miejscowości zmobilizowali się do pomocy. Bardzo wielu z nich, na miarę swoich możliwości, chce ratować zdrowie i życie Klaudii. Zarząd i wolontariusze Fundacji „Krzyż Dziecka” od początku nas przekonują, że warto włączać się w organizowane przez nich przedsięwzięcia, które służą autentycznej pomocy najbardziej potrzebującym – mówi Marian Trela, burmistrz Wilamowic.

  Państwo Pająkowie uzyskali też zgodę biskupa Tadeusza Rakoczego na kwestowanie w bielsko-żywieckich parafiach. 7 kwietnia wolontariusze Fundacji "Krzyż Dziecka" znów staną ze skarbonkami – tym razem w parafii Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej.

  Więcej w papierowym "Gościu" na Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół