• facebook
 • rss
 • Urodziny najstarszej mieszkanki Nowej Wsi

  Urszula Rogólska/GN, portal "Nowa Wieś w gminie Kęty"

  dodane 20.10.2012 22:15

  Uroczysta Msza św., urodzinowy tort, wielu toastów i.... tańce! Tak setne urodziny pani Katarzyny Kotlarczyk świętowała razem z jubilatką cała Nowa Wieś koło Kęt. Pani Katarzyna, to najstarsza mieszkanka sołectwa, całej gminy Kęty i czwarta stulatka w powiecie oświęcimskim.

  Świętowanie rozpoczęła Msza św., którą w intencji Jubilatki w nowowiejskim kościele św. Maksymiliana sprawowali: ks. Edward Kobiesa - proboszcz i wikary - ks. Mieczysław Piela. Jubilatka osobiście uczestniczyła w Eucharystii, otoczona swoimi najbliższymi, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Nowej Wsi.

  Podczas Mszy św. odczytano specjalny list biskupa Tadeusza Rakoczego dla pani Katarzyny.

  Druga część uroczystości miała miejsce w remizie OSP w Nowej Wsi. Do życzeń ustawiła się długa kolejka gości. Składali je m. in.: rodzina Jubilatki, przedstawiciele rady sołeckiej z Andrzejem Kajorem sołtysem Nowej Wsi, goście z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie i Halina Romanek - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kętach.

  Na ręce pani Katarzyny listy gratulacyjne przesłali także premier RP Donald Tusk, wojewoda małopolski Jerzy Miller, a także Tomasz Bąk, burmistrz Kęt.

  Uśmiechnięta Jubilatka cierpliwie przyjmowała życzenia, kwiaty i prezenty, a w czasie biesiadowania dała się nawet porwać do tańca!

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • EWyszynska
   25.09.2013 12:31
   Czy Pani Katarzyna Kotlarczyk, to ta sama osoba, która mieszkała we wsi Kobiernice i (była)matką księdza?
   Pytam, ponieważ była to (jeśli to ta sama osoba)ciocia nie żyjącego już mojego ojca Eugeniusza Wyszyńskiego. W dzieciństwie często odwiedzałam Kobiernice - u rodziny (jesli dobrze pamiętam) Mrenców. Może ktoś może mi napisać na temat wspomnianych tu osób. Ostatnie moje odwiedziny w Kobiernicach miały miejsce w 80 - tym roku.
   Pozdrawiam serdecznie - Ela W.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół