• facebook
 • rss
 • Dzieci na studiach

  Urszula Rogólska

  dodane 01.10.2012 16:26

  Bielsko-Biała jest piątym miastem - po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie - w którym będzie działał Uniwersytet Dzieci. Wykład inauguracyjny odbędzie się 6 października w Akademii Techniczno-Humanistycznej o godz. 9.30.

  - Uniwersytet Dzieci to najstarszy w Polsce dziecięcy uniwersytet - tłumaczy Oksana Zińczuk, organizatorka zajęć tej niezwykłej uczelni. - Dzieci - podobnie jak dorośli studenci - otrzymują indeksy oraz zajmują miejsca w salach wykładowych i laboratoryjnych uczelni wyższych. Wykłady i warsztaty także prowadzi kadra naukowa. Nie ma tylko kolokwiów i egzaminów. Mali studenci poznają za to zagadnienia takich dziedzin nauk, których próżno szukać w szkołach - astronomii, genetyki, kulturoznawstwa, czy budownictwa.

  W czasie zajęć mali studenci zadają wiele odkrywczych dla nich pytań: Dlaczego w nosie są dwie dziurki? Jak powstały planety? Czy komputery robią błędy? O co chodzi terrorystom? O tego roku, swoje pytania będą mogli zadawać także najmłodsi żacy z Bielska-Białej i okolic.

  Zajęcia będą w sobotnie przedpołudnia, a program został podzielony na kierunki uwzględniające wiek dzieci. Studenci Uniwersytetu Dzieci mają od 6 do 14 lat, jednak w roku akademickim 2012/13 w Bielsku-Białej uruchomiony został jeden kierunek - Inspiracje - dla dzieci w wieku 7-9 lat.

  Wykład inauguracyjny odbędzie się 6 października w Akademii Techniczno-Humanistycznej o godz. 9.30 w gmachu dydaktycznym ATH (budynek L) na Błoniach, sala nr 318 - potrwa 45 minut. Dr Andrzej Fogt z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wyjaśni małym studentom „Dlaczego woda jest mokra?”. Nie trzeba być studentem, aby wziąć w nim udział, wystarczy zgłosić dziecko e-mailem: bielsko@ud.edu.pl lub telefonicznie: 666 853 662. Wykład jest bezpłatny.

  Na stronie: www.uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja trwa również rekrutacja dzieci w wieku od 7 do 9 lat, które chcą wziąć udział w całym rocznym programie uczelni.

  Uniwersytet Dzieci jest organizacją non profit. Inicjatywie tej patronuje kilkanaście prestiżowych uczelni wyższych. W Bielsku-Białej jest to ATH.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół