• facebook
 • rss
 • Na Bystrzańskiej czekają na każdego

  Urszula Rogólska

  dodane 04.09.2012 23:45

  Członkowie i sympatycy Ośrodka Wspierania Rodziny w Bielsku-Białej tradycyjnie spotkali się w pierwszy wtorek września na Mszy św. w kościele NMP w Cygańskim Lesie.

   

  Pierwszowtorkowa Msza św. - od września sprawowana o godz. 18.00 - to dzień spotkania parafian z Cygańskiego Lasu z wolontariuszami stowarzyszenia, a także okazja do uczczenia relikwii św. Józefa Bilczewskiego.

  - Relikwie naszego Świętego patrona otrzymaliśmy od ks. prałata Michała Boguty z Wilamowic, skąd pochodził arcybiskup Józef Bilczewski - mówi Łucja Sznyr prezes Stowarzyszenia Wspierania Rodziny, które prowadzi ośrodek wsparcia dla rodzin przy ul. Bystrzańskiej 55c.- Z uwagi na to, że w naszym ośrodku nie ma jeszcze odpowiedniego i godnego miejsca na umieszczenie relikwii, poprosiliśmy proboszcza parafii ks. Tadeusza Słoninę o tymczasowe przyjęcie ich do kościoła.

  4 września po Mszy św. wolontariusze zaprosili wszystkich do odwiedzenia ośrodka, a także codziennego korzystania z jego oferty.

  - Rozpoczęliśmy kolejne działania w ramach programu współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Gorąco zapraszamy na wszystkie zajęcia, a szczególnie zachęcamy do korzystania z nowości - dodaje Łucja Sznyr.

  Wśród nowości - w ramach profilaktyki zdrowotnej: aktywne zajęcia fizyczne z instruktorem (Nordic Walking), edukacja prozdrowotna (spotkania z lekarzem i ze specjalistą w dziedzinie zdrowego odżywiania i zdrowia psychicznego).

  W ramach zajęć dla dzieci: zajęcia wyrównawcze - pomoc w nauce. Dla seniorów - warsztaty komputerowe.

  Przygotowano także warsztaty psychologiczne: „Kraina bliskości” - czyli jak wychować szczęśliwego i otwartego na świat człowieka oraz „Szkoła dla Rodziców” - czyli jak dobrze wychowywać dzieci i nie zwariować.

  Ośrodek kontynuuje zajęcia w zakresie poradnictwa zawodowego (warsztaty z aktywnego poszukiwania pracy, indywidualne doradztwo zawodowe) a także dotychczasowe warsztaty artystyczne i krawieckie, kulinarne, poradnictwo rodzinne, prawne, psychologiczne i konsultacje lekarza pediatry (raz w miesiącu).

  Szczegóły na temat działalności ośrodka na www.dowr.com.pl

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół