Mistrzowie w koloratce

Na Stożku o Puchar św. Jana Pawła II rywalizowali uczestnicy 21. Mistrzostw Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim.

Towarzyszyły im słowa: „Kościół postrzega sport jako potężny element wychowania moralnego i społecznego”. – Św. Jan Paweł II wypowiedział je w 1982 r. do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Chcemy trzymać się tych słów – zapowiadał ks. Damian Copek, który wraz z ks. Szymonem Kosem, jest organizatorem zawodów. Po zjeździe w sutannach odbył się konkurs, który wyłonił liderów w kilku kategoriach wiekowych. Puchary zdobyli: ks. prał. Władysław Nowobilski (76 lat!), o. Dobrosław Mężyk OFM, o. Cyrus Kucharski OFM, ks. Damian Copek, kleryk Jakub Gojny i nadzwyczajny szafarz Dariusz Kępiński. W kategorii rodzinnych par wygrali: ks. Damian Copek i jego siostrzeniec ks. Łukasz Skiba. Spośród księży naszej diecezji medalistą (brązowym) został też ks. prał. Józef Walusiak.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.